Viimsi Artiumis hakkab tegutsema uus orkester Viimsi Sinfonietta

Lõuna-Aafrikast pärit dirigent Xandi van Dijk asutab Viimsis uue orkestri. Äsja loodud Viimsi Sinfoniettas kohtuvad eesti tippmuusikud, muusikaüliõpilased ja neli aastaaega. 

 6. oktoobril toimub Viimsi Artiumi suures saalis uue orkestri Viimsi Sinfonietta avakontsert “Neli aastaaega”. Dirigent Xandi van Dijk’i juhatusel kõlavad Antonín Dvořáki “Serenaad” ja Antonio Vivaldi “Neli aastaaega” Max Richteri töötluses. Viiulil soleerib Triin Ruubel. 

Viimsi Sinfonietta on ainulaadne muusikaline kooslus, mis ühendab Eesti professionaalsete muusikute koorekihi parimate muusikaüliõpilastega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. “See on muusikatudengitele erakordne võimalus esineda koos oma ala professionaalidega Viimsi Artiumi tipptasemel akustikaga saalides” ütleb van Dijk. “Oleme Viimsi Sinfoniettat hoolikalt kureerinud ja saanud kokku suurepärase kollektiivi, mis pakatab lennukatest ideedest ja on täis musitseerimisrõõmu”.  

Xandi van Dijki esimene kokkupuude Eestiga oli 2017. aastal Pärnu Muusikafestivalil, kui ta osales Järvi Akadeemia dirigentide meistrikursusel, mida juhendasid Neeme, Paavo ja Kristjan Järvi. 2020. aasta Järvi Akadeemia dirigentide meistrikursustel esinesid Triin Ruubel ja Xandi van Dijk esimest korda koos. Pärnu Kontserdimajas kõlas van Dijki juhatusel Erkki-Sven Tüüri viiulikontsert nr 2 “Angel´s Share”.  

“Kui Xandi dirigeerib, saan solistina realiseerida kõik oma ideed” räägib Ruubel. “Ta on äärmiselt tundlik dirigent, suurepärane kammermuusik ja rahvusvaheliselt nõutud artist. Tal on Eesti mitmekesisele ja kvaliteetsele muusikamaastikule kindlasti lisada midagi uut” räägib Triin Ruubel, kes on ühtlasi ka Viimsi Sinfonietta kontsertmeister.  

Viimsi Sinfonietta on Viimsi Artiumis resideeruv kollektiiv, kus mängivad kaasa eesti tippmuusikud ja muusikaüliõpilased. Kollektiivi peadirigent ja kunstiline juht on Lõuna-Aafrikast pärit Xandi van Dijk. 

Vaata lähemalt

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium on kaasaegne, avatud ja interdistsiplinaarne kultuurikeskus, kus kohtuvad nii etenduskunstid, klassikaline, jazz-, pop- ja rokkmuusika, kunst, film, teadus ja haridus. Viimsi Artiumis põimuvad omavahel nii erinevad kultuurivaldkonnad kui rahvusvaheline, riiklik ja kogukondlik mõõde.

Suur saal

457-kohaline ringrõduga multifunktsionaalne saal võimaldab võõrustada nii kontserte kui ka muusika-, sõnateatri ja etenduskunstide lavastusi ja konverentse. Saali suurus on 461 m2. Lava on 13 m lai ja 11,35 m sügav, sh koosneb lava 3 moodulist, mida saab tõsta erinevatele kõrgustele. Võimalik on teha 1.60 m sügavune orkestriauk. Lava kõrgus on 11,45 meetrit. Laval on 8 stanget. Saali põrand on muudetav – publikutõusuga või tasapinnaline.

Blackbox

190-kohaline blackbox on multifunktsionaalne, võimaldades ruumi ümber konfigureerida. Saalis on erinevatest moodulitest koosnev publikutribüün koos pinkidega. Saali suurus on 161,6 m2, kõrgus 7,48 meetrit, valgussildadeni 5,1 m. Blackboxi tehnilisel lael on 5 valgussilda ja tehniline rõdu. Blackbox sobib nii sõna- ja tantsuteatrile, performance´itele ning võimendusega kontsertidele ja üritustele.

Kammersaal

160-kohaline kammersaal on mõeldud eelkõige kontsertide läbiviimiseks. Saali suurus on 142,1 m2, kõrgus 7m. Lava suurus on 30 m2. Saalis on tehniline rõdu ning klindile avanev suur aken. Lakke on paigaldatud 3 stanget.

Ruumid muudeks võimalusteks

Kohvik-restoran, kunstigalerii, suur fuajeeala ja proovisaal. Galerii ja etenduspaik endises sõjaväe kütusemahutis. Välilava ja õuesõppeklass endises sõjaväe kütusemahutis. Video- ja helistuudio. Viimsi Artiumi hoones asuvad ka Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskool ning huvikeskus.

Uudised