Viimsi Artiumis linastub DocPoindi paremik

Sel sügisel saab alguse DocPointi eriprogramm "DocPointi paremik @ViimsiArtium". Linastamisele tulevad festivali senise 15 toimumisaasta populaarseimad ja erilisemad filmid.

"Sel hooajal on DocPointil hea meel kutsuda filmisõpru Viimsi Artiumisse osa saama DocPointi publiku poolt festivalil läbi aastate enim armastatud filmidest. Need on ajaproovile vastu pidanud publiku lemmikud, mida iga päev suurelt ekraanilt ei näe ning mis tasuvad avastamist seekord Viimsi Artiumi blackbox-is," ütleb DocPoint Tallinn programmi koostaja Filipp Kruusvall. 

Filmiprogrammi avaseanss toimub 5. septembril, kui Viimsi Artiumi blackbox'is jõuab ekraanile legendaarse Noma restorani telgitagustest rääkiv Pierre Deschamps'i dokumentaalfilm "Noma – hullud köögis". Filmile teeb sissejuhatuse Fotografiska restorani peakokk Peeter Pihel.

16. oktoobril linastub režissöör Christian Frei menukas film "Unetus New Yorgis", mis kõneleb igihaljal armastuse otsingute teemal. 

14. novembril jõuab taas ekraanile 2023. aasta DocPointil täis saalidele linastunud "Tukdam: maailmade vahel". Enamike inimeste jaoks on surm midagi selgepiirilist, mille olemuse on arstiteadus täpselt paika pannud. Täispikk dokumentaalfilm "Tukdam: maailmade vahel" lükkab need oletused ümber, uurides nähtust, mis ähmastab piiri elu ja surma vahel ennenägematul moel. Olekus, mida Tiibeti budistid kutsuvad tukdam'iks, surevad kõrgeltarenenud budismi praktiseerijad teadlikult kontrollitud viisil. 

12. detsembril avaneb filmisõpradel võimalus näha Carl Olssoni filmi"Vintersaga". Kui talvisest Skandinaavia meeleseisundist saaks teha liikuva röntgenpildi, näeks see välja nagu Carl Olssoni kahekümne neljast peatükist koosnev audiovisuaalne lugulaul "Vintersaga". Oma loometee jooksul on Olsson välja arendanud isikupärase ja selgelt äratuntava käekirja, kus ta staatilise vaatluse teel leiab üles ühiskonna nukker-jaburad olukorrad ja karakterid. Tema huumoritaju ja vaimukust on õigustatult võrreldud kaasmaalaste Roy Anderssoni ja Ruben Ostlundi omaga. 

2024/2025 hooaja jooksul jõuab kord kuus toimuvatel seanssidel ekraanile üheksa meeldejäävat linateost festivali eelnevatest aastakäikudest. Selle aastanumbri sees linastub neist neli. 

Vaata lähemalt

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium on kaasaegne, avatud ja interdistsiplinaarne kultuurikeskus, kus kohtuvad nii etenduskunstid, klassikaline, jazz-, pop- ja rokkmuusika, kunst, film, teadus ja haridus. Viimsi Artiumis põimuvad omavahel nii erinevad kultuurivaldkonnad kui rahvusvaheline, riiklik ja kogukondlik mõõde.

Suur saal

457-kohaline ringrõduga multifunktsionaalne saal võimaldab võõrustada nii kontserte kui ka muusika-, sõnateatri ja etenduskunstide lavastusi ja konverentse. Saali suurus on 461 m2. Lava on 13 m lai ja 11,35 m sügav, sh koosneb lava 3 moodulist, mida saab tõsta erinevatele kõrgustele. Võimalik on teha 1.60 m sügavune orkestriauk. Lava kõrgus on 11,45 meetrit. Laval on 8 stanget. Saali põrand on muudetav – publikutõusuga või tasapinnaline.

Blackbox

190-kohaline blackbox on multifunktsionaalne, võimaldades ruumi ümber konfigureerida. Saalis on erinevatest moodulitest koosnev publikutribüün koos pinkidega. Saali suurus on 161,6 m2, kõrgus 7,48 meetrit, valgussildadeni 5,1 m. Blackboxi tehnilisel lael on 5 valgussilda ja tehniline rõdu. Blackbox sobib nii sõna- ja tantsuteatrile, performance´itele ning võimendusega kontsertidele ja üritustele.

Kammersaal

160-kohaline kammersaal on mõeldud eelkõige kontsertide läbiviimiseks. Saali suurus on 142,1 m2, kõrgus 7m. Lava suurus on 30 m2. Saalis on tehniline rõdu ning klindile avanev suur aken. Lakke on paigaldatud 3 stanget.

Ruumid muudeks võimalusteks

Kohvik-restoran, kunstigalerii, suur fuajeeala ja proovisaal. Galerii ja etenduspaik endises sõjaväe kütusemahutis. Välilava ja õuesõppeklass endises sõjaväe kütusemahutis. Video- ja helistuudio. Viimsi Artiumi hoones asuvad ka Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskool ning huvikeskus.

Uudised