Aafrika öö filmiseansid 9.-11.06 (TASUTA)

🎬 Koostöös Prantsuse Instituudiga näitame 9.-11. juunini Viimsi Artiumi blackbox-saalis kolme auhinnatud linateost. Seansid on kõigile tasuta!

👉 9. juunil kell 18.00
“Félicité” (Prantsusmaa/Senegal, 2017)

Rež. Alain Gomis

2017. aastal Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil Berlinale Hõbekaru võitnud linateos jutustab vabast hingest Félicité’st, kes on laulja Kongo pealinna Kinshasa ööklubis. Tema elu pööratakse pea peale kui tema 14 aastane poeg saab mootorrattaõnnetuse tõttu tõsiselt vigastada. Poja elu päästmiseks on naine sunnitud meeleheitlikult kõiki võimalusi kasutades raha otsima, Félicité sukeldub Kinshasa energeetiliselt laetud kohati unenäolisesse ööellu täis muusikat ja unistusi. Sellel rännakul ristuvad tema teed Tabuga….

https://www.youtube.com/watch?v=LGwszd1otzk

👉 10. juunil kell 18.00
“Kuningate öö” (Elevandiluurannik, 2020)

Rež. Philippe Lacôte

Mitmetel rahvusvahelistel festivalidel osalenud ja auhindu pälvinud “Night of the Kings” viib publiku Elevandiluuranniku kurikuulsa MACA vangla müüride vahele, kus võimutseb kuritegelik subkultuur ja vangid on loonud oma reeglistiku. Vangide kuningas Dangôro määrab vanglasse saabunud noormehe uueks “roomlaseks”, kellel tuleb punase kuu taevasse kerkimise ajal jutustada teistele vangidele lugu – see on lugu Zama kuninga surmast. Tal peab juttu jätkuma kuni hommikuni, vastasel juhul ta tapetakse…

https://www.youtube.com/watch?v=qeoFQZ6wB8c

👉 11. juunil kell 18.00
“Casablanca Beats” (Maroko/Prantsusmaa, 2021)

Rež. Nabil Ayouch

2021. aastal Cannes’i rahvusvahelisel filmifestivalil eripreemia Le Prix du Cinéma Positif võitnud linateose petegelane on endine räppar Anas, kes juhendab noori Casablanca töölisklassi linnajaos asuvas kultuurikeskuses. Karismaatilise õpetaja innustab noori väljendama end hip-hop kultuuri kaudu ja leidma ühisosa vaatamata erinevale identiteedile või religioossetele ning poliitilistele veendumustele ning vabanema kivinenud väljendusvormidest ja traditsioonidest.

https://www.youtube.com/watch?v=mOdmD50ymfM

Vaata lähemalt

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium on kaasaegne, avatud ja interdistsiplinaarne kultuurikeskus, kus kohtuvad nii etenduskunstid, klassikaline, jazz-, pop- ja rokkmuusika, kunst, film, teadus ja haridus. Viimsi Artiumis põimuvad omavahel nii erinevad kultuurivaldkonnad kui rahvusvaheline, riiklik ja kogukondlik mõõde.

Suur saal

457-kohaline ringrõduga multifunktsionaalne saal võimaldab võõrustada nii kontserte kui ka muusika-, sõnateatri ja etenduskunstide lavastusi ja konverentse. Saali suurus on 461 m2. Lava on 13 m lai ja 11,35 m sügav, sh koosneb lava 3 moodulist, mida saab tõsta erinevatele kõrgustele. Võimalik on teha 1.60 m sügavune orkestriauk. Lava kõrgus on 11,45 meetrit. Laval on 8 stanget. Saali põrand on muudetav – publikutõusuga või tasapinnaline.

Blackbox

190-kohaline blackbox on multifunktsionaalne, võimaldades ruumi ümber konfigureerida. Saalis on erinevatest moodulitest koosnev publikutribüün koos pinkidega. Saali suurus on 161,6 m2, kõrgus 7,48 meetrit, valgussildadeni 5,1 m. Blackboxi tehnilisel lael on 5 valgussilda ja tehniline rõdu. Blackbox sobib nii sõna- ja tantsuteatrile, performance´itele ning võimendusega kontsertidele ja üritustele.

Kammersaal

160-kohaline kammersaal on mõeldud eelkõige kontsertide läbiviimiseks. Saali suurus on 142,1 m2, kõrgus 7m. Lava suurus on 30 m2. Saalis on tehniline rõdu ning klindile avanev suur aken. Lakke on paigaldatud 3 stanget.

Ruumid muudeks võimalusteks

Kohvik-restoran, kunstigalerii, suur fuajeeala ja proovisaal. Galerii ja etenduspaik endises sõjaväe kütusemahutis. Välilava ja õuesõppeklass endises sõjaväe kütusemahutis. Video- ja helistuudio. Viimsi Artiumi hoones asuvad ka Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskool ning huvikeskus.

Uudised