“Vibreeriv teavas” on muusikaline ja tantsuline meditatsioon, milles tantsijad Fumie Suzuki ja Keiko Iguchi kutsuvad vaatajat avastama universumi saladusi ning mõtestama energiat. Nii inimeses kui väljaspool inimest. Lisaks tantsijatele on laval ka muusik Masami Sakaide, kes on lava ruumist teinud “kitarri” (kogu lava on kui üks suur muusikainstrument).
Nikola Tesla on öelnud, et keha on mikrokosmos. Mina, sina, ühiskond, loodus, universum – kõik energiasüsteemid, mida juhib peen elektrooniline võnkumine. See vibratsioon hoiab maailma tasakaalus. Ja sellest sünnivad teosed, mis omakorda resoneeruvad maailmaga. Kuigi iga elava inimese keha hukkub, ei hävine tema energia kunagi. Teadus kajastab Jaapani šintoismi mõtteid ja joogaõpetusi, öeldes meile, et energia elab universumis igavesti. Kunagi kadunud linnades elanud inimestes kehastunud energia jätkab resoneerumist, mõjutades vastastikku elavate energiatega. Energia voolab sujuvalt läbi religioonide, rasside ja isegi aja. Sedasi kuidas energia juhib taassünnini ja resonantsini, võib see anda meile jõudu muutmaks maailma, innustades meis tahtejõudu ihaldada tõeliselt head elu. Kogeda kaunist harmooniat. Neil kaootilistel aegadel on tähtsam kui kunagi varem taasavastada need kaotatud tunded, võtta omaks see kõikehõlmav resonants.
1000 kurge – Aasia sõnatu teatri festival
25.-29. oktoobrini toimub festival “1000 kurge”. Nelja päeva jooksul vallutavad maailmatasemel tants ja muusika nii Viimsi kui ka Tartu. Aasia ja Eesti etenduskunstnike lavastusi saab näha sel korral Viimsi Artiumis, Tartu Uues Teatris ja Eesti Rahva Muuseumis. Festivali läbivaks jooneks on tunnetus, liikumine, tants ja muusika.
Inimsüdame Suur Soov voogab sõnadest üle… Kuidas seda väljendada, kuidas esitada oma palve? Käsi leiab paberi, sõnumilinnuks saab volditud kurg. Voldid ühe, oled Kunstnik – naudid tehtud tööd; voldid sada, oled Meister – mõtetes tugev; voldid tuhat, oled Nägija – tunned inimsüdame jõudu!
Festivali nimi “1000 kurge” viitab nii jaapani legendile, kus paberlinnud oli levinud kink pruudile või vastsündinule sümboliseerimaks pikka ja head elu, ja on tabavas võrdluses ka Jaapani kuulsa nobelisti Yasunari Kawabata samanimelise romaani hõrgu detailitäpsusega sümboliseerides inimsüdame igavikulist rännuigatsust.
Festivalil astuvad üles etendajad Lõuna-Koreast ja Jaapanist, Eestist on seekord programmis loomingulise koosluse *birdname ballett “Kuldne tempel”.