en
OSTA PILET

 

Viimsi Artiumist

NOËP ja Sander Mölder, sügis 2022. Foto: Aron Urb
Pidulik vastuvõtt fuajees. Foto: Arno Mikkor

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium toob ühe katuse alla kokku etenduskunstid, klassikalise, džäss-, pop- ja rokkmuusika, kunsti, filmi ja huvihariduse.

Siin on esinenud nii Eesti kui ka rahvusvahelised tippmuusikud: Tõnu Kaljuste, Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO, Vanemuise Sümfooniaorkester, Kristjan Järvi, NOËP ja Sander Mölder, London Community Gospel Choir, Yellowjackets jpt. Meie galeriis on näituseid korraldanud tunnustatud kunstnikud: August ja Vilen Künnapu, Markku Hakuri, Olga ja Priit Pärn jt. Siin on oma etendused välja toonud tuntud lavastajad Elmo Nüganen, Karl Laumets jpt.

Mitmekülgne ruumiprogramm võimaldab korraldada nii kultuurisündmuseid, konverentse, firmaüritusi kui ka pidulikke vastuvõtte. Meil on rentimiseks pakkuda suur saal, kammersaal, blackbox, kaasaegse kunsti galerii, katuseterrass, vabaõhulava ning omanäoline fuajee, mida on võimalik kujundada vastavalt sündmuse kontseptsioonile.

Fuajee. Foto: Tõnu Tunnel
Suur saal. Foto: Tõnu Tunnel
Kammersaal. Foto: Tõnu Tunnel
Kaasaegse kunsti galerii. Foto: Tõnu Tunnel

Viimsi kultuurimajakana tuntud Viimsi Artium asub 12 kilomeetri kaugusel Tallinna kesklinnast, looduskaunis kohas, Karulaugu terviseraja ja Lubja klindiastangu maastikukaitseala servas - see on piisavalt lähedal Tallinna kesklinnale, kuid siiski eemal linnakärast. Põhjamaiselt minimalistliku arhitektuuriga hoone sulandub ümbritsevasse keskkonda ning arhitektuuriauhinnaga pärjatud interjöör loob unikaalse atmosfääri igale sündmusele.

Viimsi Artium on koduks ka Viimsi Muusikakoolile, Viimsi Kunstikoolile ja Viimsi Teaduskoolile. Artiumis põimuvad omavahel nii erinevad kultuurivaldkonnad kui ka rahvusvaheline, riiklik ja kogukondlik mõõde.

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium avati 19.08.2022.

Hoone tellija – Viimsi Haldus OÜ
Projekteerija – arhitektuuribüroo KAVAKAVA, projekteerijad Siiri Vallner ja Indrek Peil
Ehitaja – Nordlin Ehitus OÜ
Maksumus – ca 15 miljonit eurot
Hoone maht – 50 000 m3
Üldpind – 6742 m2
Ruumide arv – 150

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.