Kaasahaarav lavateos, mis kasutab mitmekülgseid lavatehnikaid haaramaks publiku kõiki meeli – nägemist, haistmist, kuulmist ja kompimist. Loojad on valinud viisi, kus esitajad ja vaatajad pole üksteisest lahutatud, vaid toimivad koos, publik on koos tantsijatega samal alal, mitte toolidel.
Koreograaf Kuik Swee Boon suunab pilgu inimese ja ümbritseva maailma vahele, püüdes mõista seda keerukat suhtekeerist. Tema arvates tuleb vaadata inimesel eelkõige endasse. Maailma kaos ja hädad on üksnes inimtegevuse tagajärg. Me elame ajastul, tumedamal kui kunagi varem, kus igaühe väärikus ja vabadus on kui habras klaas. Vaba vaim, mis rebib end lahti ühetaolisest mõttest, kultuuridest, süsteemidest, mis varjavad end jõukuse loori all. Heitkem pilk ümbrusele, milliseid järeldusi võime teha sotsiaalpoliitilisest, tehnoloogilisest ja kliimasegadusest, mis ohustab pea peale pöörata meie elud? Kuik koorib maha kaasaegse jõuka Aasia fassaadi, et uurida selle keerukat kultuuri, sotsiaalpoliitilikat ja identiteeti.
Elada – kas see on igav väljakutse? Olla targem, parem, seista vastu tühjusele, mis meid õgib.
Kui me ebaõnnestume, kas kõik on siis olnud asjata? Meie kirg, kaastunne – kas see kõik on vaid tuul? Ei, me peame astuma vastu elu julmusele, mis tahab meid muuta tuhmiks ja tuimaks.
Sellepärast me eksisteerime. Sellepärast me tantsime!
Festival “1000 kurge” toimub 8.-13. aprillil 2024 Viimsis ja Tallinna kesklinnas. Aasia ja Eesti etenduskunstnike lavastusi saab näha sel korral Viimsi Artiumis, Theatrumis ja kino Artises.
Inimsüdame Suur Soov voogab sõnadest üle… Kuidas seda väljendada, kuidas esitada oma palve? Käsi leiab paberi, sõnumilinnuks saab volditud kurg. Voldid ühe, oled Kunstnik – naudid tehtud tööd; voldid sada, oled Meister – mõtetes tugev; voldid tuhat, oled Nägija – tunned inimsüdame jõudu!
Festivali nimi “1000 kurge” viitab nii jaapani legendile, kus paberlinnud oli levinud kink pruudile või vastsündinule sümboliseerimaks pikka ja head elu, ja on tabavas võrdluses ka Jaapani kuulsa nobelisti Yasunari Kawabata samanimelise romaani hõrgu detailitäpsusega sümboliseerides inimsüdame igavikulist rännuigatsust.
Festivalil astuvad üles etendajad Singapurist ja Jaapanist, Eestist on seekord programmis loomingulise koosluse *birdname uus ballett “Kurat ja Jumal”.