en
OSTA PILET

Aafrika öö filmiseansid 9.-11.06 (TASUTA)

🎬 Koostöös Prantsuse Instituudiga näitame 9.-11. juunini Viimsi Artiumi blackbox-saalis kolme auhinnatud linateost. Seansid on kõigile tasuta!

👉 9. juunil kell 18.00
“Félicité” (Prantsusmaa/Senegal, 2017)

Rež. Alain Gomis

2017. aastal Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil Berlinale Hõbekaru võitnud linateos jutustab vabast hingest Félicité’st, kes on laulja Kongo pealinna Kinshasa ööklubis. Tema elu pööratakse pea peale kui tema 14 aastane poeg saab mootorrattaõnnetuse tõttu tõsiselt vigastada. Poja elu päästmiseks on naine sunnitud meeleheitlikult kõiki võimalusi kasutades raha otsima, Félicité sukeldub Kinshasa energeetiliselt laetud kohati unenäolisesse ööellu täis muusikat ja unistusi. Sellel rännakul ristuvad tema teed Tabuga….

👉 10. juunil kell 18.00
“Kuningate öö” (Elevandiluurannik, 2020)

Rež. Philippe Lacôte

Mitmetel rahvusvahelistel festivalidel osalenud ja auhindu pälvinud “Night of the Kings” viib publiku Elevandiluuranniku kurikuulsa MACA vangla müüride vahele, kus võimutseb kuritegelik subkultuur ja vangid on loonud oma reeglistiku. Vangide kuningas Dangôro määrab vanglasse saabunud noormehe uueks “roomlaseks”, kellel tuleb punase kuu taevasse kerkimise ajal jutustada teistele vangidele lugu – see on lugu Zama kuninga surmast. Tal peab juttu jätkuma kuni hommikuni, vastasel juhul ta tapetakse…

👉 11. juunil kell 18.00
“Casablanca Beats” (Maroko/Prantsusmaa, 2021)

Rež. Nabil Ayouch

2021. aastal Cannes’i rahvusvahelisel filmifestivalil eripreemia Le Prix du Cinéma Positif võitnud linateose petegelane on endine räppar Anas, kes juhendab noori Casablanca töölisklassi linnajaos asuvas kultuurikeskuses. Karismaatilise õpetaja innustab noori väljendama end hip-hop kultuuri kaudu ja leidma ühisosa vaatamata erinevale identiteedile või religioossetele ning poliitilistele veendumustele ning vabanema kivinenud väljendusvormidest ja traditsioonidest.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.