en
OSTA PILET

“Keerukuju” kuraatorituurid (24., 25., 27. augustil)

Eesti Kujurite ühendus ja Viimsi Artium kutsuvad TASUTA kuraatorituurile!

Tuurid toimuvad:

24. aug kell 16.00-18.00 – Mari-Liis Tammi & Vergo Vernik
25. aug kell 16.00-18.00 – Tiiu Kirsipuu & Leena Kuutma
27. aug kell 16.00-18.00  – Eneken Maripuu & Gea Sibola Hansen

Näitusest

Näitus “Keerukuju” toob Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriisse, Viimsi Kunstikooli galeriisse ja välialadele enam kui kolmekümne kunstniku teosed.

Keerukuju – mängijad keerutavad end ringiratast, üks mängijatest, kes ei keeruta, hüüab mingil ajal “Stopp!” ning kõik peavad tarduma paigale; mängija, kes ei ole kuju, püüab kedagi naerma ajada või liigutama saada – kes liigutab, ei saa enam kuju teha ning mäng algab uuesti.

Laste mängust inspireeritud Eesti Kujurite Ühenduse näitus pöörab tähelepanu skulptuurile kui ühele ajatundlikule, pidevas liikumises ja arengus olevale kunstivaldkonnale. Aegade jooksul muutuvad paratamatult ka paljude skulptuuride tähendused. Iga jäävasse materjali loodud teos on justkui “stop!” nupule vajutus olemasolevale. Keerulistel aegadel on tõenäoline, et uus aeg tahab anda edasi oma sõnumi, loosungi, suhtumise või sümboolika, tühistades eelmise.

Kas on võimalik luua vormi, mis on tähendusrikas, huvitav ja samas ajas vastupidav, kestev, igavene? Kas saab luua midagi jäädavat inimeste maailmavaateliste kisklemiste tõttu? Või on ainus kindel asi siin ilmas muutumine? Kas keerukujud on skulptorid loojatena, nende looming või nende loomingu vaatajad, ühiskond?

NB! Artiumi Kaasaegse kunsti galerii II korrusel on võimalik vaadata Kujurite Ühenduse näitusega samal ajal filmiprogrammi eesti skulptoritest ja skulptuuri ajaloost. Täname programmile õla allapanijaid: Peeter Urbla, Rein Raamat, Aljona Suržikova, Ivar Soopan, Liisi Raidna, Juta Kivimäe, Eesti Telefilm, Tallinnfilm AS, Diafilm AS, Exitfilm, Viking Visionary Films, Raamatfilm, AD Oculos Film, Eesti Kunstimuuseumi.

Osalevad skulptorid: Aime Kuulbusch, Mare Mikof, Mari-Liis Tammi, Hille Palm, Ellen Kolk, Tiiu Kirsipuu, Jüri Ojaver, Tõnis Paberit, Georg Kotter, Ivan Zubaka, Paul Rogers, Rait Prääts, Vergo Vernik, Leena Kuutma, Airike Taniloo, Airi Luik, Gea Sibola Hansen, Anne Rudanovski, Eneken Maripuu, Elo Liiv, Paul Mänd, Art Allmägi, Rait Pärg, Per William Petersen, Piret Meos, Silja Truus, Mari Hiiemäe, Ines-Issa Villido, Tauno Kangro, Liina Stratskas, Johannes Luik, Ahti Seppet, Jaak Soans, Tõnu Smidt, postuumselt Elin Tober (1942-2020).

Korraldaja: Eesti Kujurite Ühenduse juhatus
Gea Sibola Hansen, Paul Mänd, Eneken Maripuu, Anne Rudanovski, Elo Liiv

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.