en
OSTA PILET

Olga ja Priit Pärna näitus 15. oktoobrist taas avatud!

Publiku suure huvi tõttu pikendasime Olga ja Priit Pärna näitust. Näitus on Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis taas avatud 15. oktoobrist. Galerii esimesel korrusel on vaatamiseks “Ole paigal – las ma vaatan!”, mis annab sissevaate nelja joonisfilmi visuaalsesse disaini ja teisel korrusel avatud näitus “Läks lendu” mõtestab hea illustratsiooni olemust.

Uurisime autoritelt, kuidas näitus alguse sai.

Kuidas tegite näituse jaoks valikud?

Olime 2020/2021 õppeaastal Tartu Ülikooli Vabade kunstide teaduskonna professorid. Teemaks oli “Animatsioon. Seest ja väljast”. Loengutel käsitlesime animatsiooni kui sellist, animatsiooni maailma ja animatsiooni maailmas, samuti animatsiooniga seostuvaid kunstialasid. Tartu Ülikooli Raamatukogus oli meil kaks näitust – üks animatsioonist, teine illustratsioonist. Need kaks näitust on ka Artiumi näituse tuumikuks.

Miks illustratsioon?

Priit on illustratsiooniga tegelenud 50 aastat, Olga nõks vähem. Oma näitusega tahtsime näidata, et meie illustratsioon saab hakkama ka ilma tekstita. Kui eesti illustratsioon kujutab reeglina seda, mida tekst kirjeldab, siis meie lähenemine on üksjagu erinev. Milles see erinevus seisneb, seda näebki meie näitusel. Lisaksime veel ühe iseärasuse: me eeldame, et nii iga animafilm kui ka illustreeritav raamat väärib ainuomast visuaalset maailma. See teeb meie töö põnevaks ja loodame, et ka vaatajale vaatamise.

Valiku tegime nii, et tohutu hulga heade piltide (mõelge, kui palju pilte on kasvõi üheainsas animafilmis!) hulgast valisime need, mis meile tundusid eriti head.

Mida ise kultuurisündmustest Artiumis juba näinud olete või mida plaanite vaatama tulla?

Kõik, mis seal peale avamist on toimunud, on tundunud äärmiselt põnevana. Kahjuks oleme oma uue filmi tootmisega nii hõivatud, et ei ole näinud/kuulnud veel mitte midagi. Reklaami jälgime, ning ühel päeval oleme me seal.

Küsis: Katrin Tegova

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.