en
OSTA PILET

Filmiseanss:

  • 10.06 kell 18:00

Filmi pikkus: 1tund 33 min.
Subtiitrid inglise keeles

SEANSS ON KÕIGILE TASUTA!

AAFRIKA ÖÖ FILMISEANSS: “Night of the Kings” (Elevandiluurannik)

Prantsuse instituut esitleb:

“Night of the Kings” (2020)
Režissöör Philippe Lacôte
Stsenaristid Philippe Lacôte ja Delphine Jaquet

Näitlejad Koné Bakary, Isaka Sawadogo, Steve Tientcheu, Rasmané Ouédraogo, Abdoul Karim Konaté, Laetitia Ky, Nubel Feliz Yan and Denis Lavant.

Elevandiluuranniku kurikuulsas MACA vanglas võimutseb kuritegelik subkultuur, kus vangid on loonud oma reeglistiku. Vangide kuningas Dangôro määrab vanglasse saabunud noormehe uueks “roomlaseks”, kellel tuleb punase kuu taevasse kerkimise ajal jutustada teistele vangidele lugu – see on lugu Zama kuninga surmast. Tal peab juttu jätkuma kuni hommikuni, vastasel juhul ta tapetakse…

Night of the Kings on linastunud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ning saanud nii nominatsioone kui võitnud auhindu. 2020 aastal oli Night of the Kings nomineeritud Independent Spirit Awards auhinnale kahes kategoorias: parim stsenaarium ja parim helikujundus. Samal aastal oli film 11. Pekingi Rahvusvahelise filmifestivali Tiantan Awards nominent. 2021 aastal võitis film auhinna Youth Jury Award Rotterdami Rahvusvahelisel Filmifestivalil. 2022 aastal oli Night of the Kings nomineeritud 10th Canadian Screen Awards Kanada aasta parimaks filmiks.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.