en
OSTA PILET

Etendused:

  • 25.10 kell 19:00

Saadaval ka festivali PASS!

Piletid

Aasia sõnatu teatri festival “1000 kurge”: Si Won, Choi “Tunnel” & “Voog” (Lõuna-Korea)

Lõuna-Korea koreograaf Si Won, Choi (Nulhui Dance Company) toob publiku ette kaks omanäolist teost:

“The Tunnel” (“Tunnel”)
“The Tunnel” peegeldab koreograafi enda elu ja väljendab ühtaegu moderniseerumise kuvandit. Eluteed kujutatakse laval tunnelruumina, milles on põimunud valgus ja pimedus ning seda ümbritsev lootuse halo.

“The Flow” (“Voog”)
“The Flow” on Korea traditsiooniliste emotsioonide Han (kurbus) ja Heung (nauding) väljendus liikumises. Läbi improvisatsiooniliste liigutuste, mis tulenevad koregraafi enda vahetutest emotsioonidest, väljendatakse Korea naise kuvandile omast hoiakut ja rafineeritust.

1000 kurge – Aasia sõnatu teatri festival

25.-29. oktoobrini toimub festival “1000 kurge”.
Nelja päeva jooksul vallutavad maailmatasemel tants ja muusika nii Viimsi kui ka Tartu. Aasia ja Eesti etenduskunstnike lavastusi saab näha sel korral Viimsi Artiumis, Tartu Uues Teatris ja Eesti Rahva Muuseumis. Festivali läbivaks jooneks on tunnetus, liikumine, tants ja muusika.

Inimsüdame Suur Soov voogab sõnadest üle… Kuidas seda väljendada, kuidas esitada oma palve? Käsi leiab paberi, sõnumilinnuks saab volditud kurg. Voldid ühe, oled Kunstnik – naudid tehtud tööd; voldid sada, oled Meister – mõtetes tugev; voldid tuhat, oled Nägija – tunned inimsüdame jõudu!

Festivali nimi “1000 kurge” viitab nii jaapani legendile, kus paberlinnud oli levinud kink pruudile või vastsündinule sümboliseerimaks pikka ja head elu, ja on tabavas võrdluses ka Jaapani kuulsa nobelisti Yasunari Kawabata samanimelise romaani hõrgu detailitäpsusega sümboliseerides inimsüdame igavikulist rännuigatsust.

Festivalil astuvad üles etendajad Lõuna-Koreast ja Jaapanist, Eestist on seekord programmis loomingulise koosluse *birdname ballett “Kuldne tempel”.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.