1.05.2024 on Viimsi Artium ja kaasaegse kunsti galerii suletud!
en
OSTA PILET

Etendused:

  • 28.10 kell 19:15

Saadaval ka festivali PASS!

Piletid

Aasia sõnatu teatri festival “1000 kurge”: Asami Yasumoto ”Kata oma suu” (Jaapan)

Cover your mouth („Kata oma suu“) on kaasaegne tsirkuselavastus, kus võib näha tsirkuse, kaasaegse tantsu ja muusika sümbioosi.

Lavastus annab võimsa visuaali kaudu edasi allasurutud tundeid ning nii pandeemiaaegset kui ka -järgset rusutust, ebakindlust, muutusi.

Meie elu on muutus äkitselt Covid-19 tõttu. Maskid, desinfitseerimisvahendid, plastikust barjäärid ja distants 2 meetrit. Meie vahele tekkis pika aja jooksul tühimik, mille peame ületama, et olla taas omavahel ühenduses. Jahmatusega märkad, et keegi just köhis, mis tavaolukorras polnud varem midagi erilist; tõmbud eemale, kui keegi sulle liiga lähedale astub. Uued moraalinormid ja mugavustsoon. Kuidas saada üle alistumistundest, et me ei ole kunagi enam endised?

Yasumoto lavastus võitis SAI DANCE 2021 (Jaapan) võistlusel žürii auhinna.

„Teose võimsad visuaalsed kujundid andsid edasi sõnumi võitlusest ja toimetulekust uue füüsilise ja emotsionaalse reaalsusega. […] Nautisin teost, esitajaid ning eriti üllatavat ja võimsat lõppu.“ Mikko Lampinen (Pory Dance Company direktor).

1000 kurge – Aasia sõnatu teatri festival

25.-29. oktoobrini toimub festival “1000 kurge”. Nelja päeva jooksul vallutavad maailmatasemel tants ja muusika nii Viimsi kui ka Tartu. Aasia ja Eesti etenduskunstnike lavastusi saab näha sel korral Viimsi Artiumis, Tartu Uues Teatris ja Eesti Rahva Muuseumis. Festivali läbivaks jooneks on tunnetus, liikumine, tants ja muusika.

Inimsüdame Suur Soov voogab sõnadest üle… Kuidas seda väljendada, kuidas esitada oma palve? Käsi leiab paberi, sõnumilinnuks saab volditud kurg. Voldid ühe, oled Kunstnik – naudid tehtud tööd; voldid sada, oled Meister – mõtetes tugev; voldid tuhat, oled Nägija – tunned inimsüdame jõudu!

Festivali nimi “1000 kurge” viitab nii jaapani legendile, kus paberlinnud oli levinud kink pruudile või vastsündinule sümboliseerimaks pikka ja head elu, ja on tabavas võrdluses ka Jaapani kuulsa nobelisti Yasunari Kawabata samanimelise romaani hõrgu detailitäpsusega sümboliseerides inimsüdame igavikulist rännuigatsust.

Festivalil astuvad üles etendajad Lõuna-Koreast ja Jaapanist, Eestist on seekord programmis loomingulise koosluse *birdname ballett “Kuldne tempel”.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.