en
OSTA PILET

Etendused:

 • 13.03 kell 19:00
 • 14.03 kell 19:00
 • 15.03 kell 19:00
 • 08.04 kell 19:00
 • 09.04 kell 19:00
 • 10.04 kell 19:00

Rõdud – 30€
Read 11-17 – 35€
Read 4-10 – 50€
Read 1-3 – 65€ (Piletiga tuleb kaasa taevane või põrgulik eriväljaandena valminud kokteil Punch Club’ilt. Vali oma pool!)
Rida 2 kohad 8-13 – Toetajapilet 100€

Piletihindadele lisandub 60 senti Piletitasku teenustasu.

Piletid

Ballett “Kurat ja Jumal”

Elasid kord kaks poisikest, Kurat ja Jumal: Kurat tõmmu, kõhn, karvane ja hea, Jumal punapäine ja halva iseloomuga ärahellitatud paksuke. Mis neist ajaloo käigus edasi sai?

“Kurat ja Jumal” on originaalmuusikaga kaasaegne ballett kahes vaatuses, mis on loodud Eesti juurtega Rootsi kirjaniku Mare Kandre novelli “Kurat ja Jumal” ainetel. Allegooriline lugu hea ja kurja paralleelsest kulgemisest saab alguse Kuradi ja Jumala lapsepõlvest. Jumala kius ja kuulujutud Kuradi kohta viivad kättemaksu ja pettumuseni inimkonna vastu, mis viib Põrgu loomiseni. Viha saab aga otsa ja kuna vahepeal on Taevas ja Maa kokku varisenud, saab Põrgu rahvast pilgeni täis. Tuleb minna otsima Uut Ilma. Ja nii nad lähevad. Kurat oma naisega kõige ees, inimkond tohutupikas reas järel ja Jumal kõige viimasena.

Taeva ja põrgu ning maailma loomise teemasid on balletikunstis käsitletud sajandeid. Võime kujutleda klassikalise balleti sirutuvaid kehajooni hõljuvate inglite ning kiireid murduvaid grotesksed liigutusi põrgu olevuste kujutamisel. Kuid kuidas liigutakse uues Maailmas, mida Jumal võimaldab viimases lootuses? Ja kuidas kõlab too uus maailm, mida otsima minnakse?

Heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder, 
lavastaja Teet Kask, 
produtsent Tiiu Tamm, 
animaator Juho Lähdesmäki, 
valguskunstnik Margus Vaigur.

Laval on Cätlin Mägi torupilliansambel, Laura Põldvere ja tantsijad Kyoshiro Oshima, Maria Solei Järvet, Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett).

Etendused toimuvad Viimsi Artiumis. Balleti kestus on 2 tundi koos vaheajaga.

  Liitu uudiskirjaga

  Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

  Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.