en
OSTA PILET

Etendused:

  • 09.09 kell 19:00
Piletid

Eva Kolditsa ja Mingo Rajandi kontsert-etendus “Elajannad”

“Elajannad” – passioon näitlejale ja seitsmele instrumendile 

“Elajannad” on tänapäeva naise pilk Kreeka tragöödiate kangelannadele, ekstreemsetele valikutele, millega nood pidid rinda pistma, ning selle temaatika kaudu, selle ümber ja sisse sündinud uus muusika. 

Dilemmad, millega naised antiiktragöödiates (nagu tänases päevas ja tõenäoliselt ka tulevikus) silmitsi seisid, sundisid neid tihti oma hinge pimedaimatesse sügavikesse sukelduma.

Nõnda on neid teemasid kandev muusika hämar ja tume, ometi suunaga valguse poole. Kuigi ansambel koosneb peamiselt madalatest instrumentidest, kelle hoolde usaldatakse traditsiooniliselt muusikalise vundamendi loomine, ei tähenda see, et nendegi osaks ei võiks olla pehmus ja õrnus. Nii nagu igas inimeses peituvad kõik olukorrad ja olendid, inglitest deemoniteni, on ka basspillide südames varjul puhkemist ootav meloodia.

Idee autorid – Eva Koldits, Mingo Rajandi
Helilooja – Mingo Rajandi
Kasutatud tekstid: Eero Epner, Jan Kaus, Nora Ikstena

Ansambel:
Eva Koldits – tekstid
Mingo Rajandi – kontrabass
Erki Pärnoja – kitarrid
Meelis Vind – klarnet, bassklarnet
Lauri Kadalipp – saksofon
Johannes Kiik – basstromboon, kontrabasstromboon
Villu Vihermäe – tšello, viola da gamba
Ahto Abner – trummid

Mingo Rajandi on helilooja, ansamblijuht ja kontrabassist, kelle loomingut iseloomustavad žanripiiride äärealadele paigutuvad interdistsiplinaarsed lavateosed. Tema viimaste aastate olulisemate tööde hulka kuuluvad osalemine lavastuses „Kontrabass“ Eesti Draamateatris, sooloalbumi väljaandmine omanimelise kvintetiga ning tegutsemine ansamblites Trio Maag ja The Free Musketeers. Aastal 2020 pälvis ta aasta jazzihelilooja preemia ning Eesti teatriauhinna muusika eest lavastusele „Kontrabass“.

Eva Koldits töötas aastatel 2010–2018 teatris NO99 ning tegutseb praegu vabakutselise lavastaja ja näitlejana. Oma lavastustes (nt „Käbikojas“, „Isuri eepos“ ja „Katkuaja lood“) tegeleb ta tihti rahvapärimuse, edasiviivate katkestuste temaatika ja mütoloogiliste arhetüüpidega. Ta on mänginud filmides ning teda on korduvalt nomineeritud Eesti teatriauhindadele.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.