en
OSTA PILET

Sündmus:

  • 20.01 kell 19:00

Leia sündmuse KAVA siit!

Piletid

Muusika ja poeesia @ Viimsi Artium: “Kannatlik ootus lootuses”

Tule naudi eesti luulet ja muusikat tipptegijate esituses!

Näitlejad Lembit ja Mare Peterson ning muusikud Villu Veski (saksofon) ja Marge Loik (klaver) astuvad üles luulet muusikaga põimivas kavas “Kannatlik ootus lootuses”.

Ettekandele tuleb eesti poeetide K.J. Petersoni, D. Kareva, M. Underi, B. Alveri, H. Talviku, K. Lepiku, J. Kaplinski, P.-E. Rummo, J. Liivi, jt. looming peamiselt Indrek Hirve koostatud väikeantoloogiast “Rõõmuallikas”.

Luuletekstidega seonduvaid heliteoseid mängivad Villu Veski ja Marge Loik.

Muusika: V. Veski, R. Noorhani improvisatsioonid põhjala rahvamuusika teemadel inspireerituna luuletekstidest.

Kava on jätkuks Lembit Petersoni ja Theatrumi koostööle Villu Veski ja Marge Loigiga, mis sai alguse 2018. aastal Pariisis ning jätkus 2019. aastal Torontos ja Muhu saarel.

Lembit Peterson on näitleja ja lavastajana töötanud Noorsooteatris, Eesti Draamateatris ja Ugalas. Ta on Stuudioteatri Theatrum asutaja ja kunstiline juht. Theatrumis on ta tegutsenud nii lavastaja kui näitlejana juba 25 aastat. Lembit Peterson on olnud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna juhataja, Eesti Humanitaarinstituudi teatrikooli juhataja (professor) ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli ja teatriprogrammi juht.

Mare Peterson on näitleja ja eesti filoloog. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis lavakunsti. Töötanud Noorsooteatris, hiljem olnud vabakusteline näitleja. Hetkel töötab stuudioteatris Theatrum.

Villu Veski on saksofonist ja helilooja, kirglik muusika promootor, aga ka kauaaegne Viljandi Kultuuriakadeemia dotsent. Tema loominguline haare on hämmastavalt lai: swingist etno-jazzi ja funky-groove’ini. Tema julge lähenemine on viinud väga erinevate projektide ja koostööni. Džässmuusikuna on ta loonud omanimelise kvarteti (1985), ansamblid Avicenna (1987) ja Saxappeal Band (1992). Veski on olnud Tallinna saksofonikvarteti liige alates 1983. Põhjamaist etnodžässi viljelev muusikaprojekt ,,Põhjala Saarte Hääled“ sai alguse 1998. Villu Veski JazzGroup on tegutsenud aastast 2006. Veski on esinenud arvukatel rahvusvahelistel festivalidel: Rochester Jazz Festival New Yorgis, Pori Jazzfestival Soomes, Natt Jazz Noras, Brüsseli Jazzimaraton Belgias, British Saxophone Congress, mida korraldab Royal Music College of Music Londonis jt. Koostöö briti souli- ja džässlaulja Ola Onabulega on teda viinud paljudele festivalidele üle ilma: South Bank Centre koorimuusikafestival Queen Elizabeth Hall´is, Lagos Jazz Series Nigeerias, Istanbuli Jazzifestival Türgis, International Jazz Day RO jpt. Veski on ka Muhu tuulevikumuusika festivali Juu Jääb kunstiline juht ja hing alates 1997.a.

Marge Loik on teinud Villu Veskiga koostööd viimastel aastatel. Tema nüüdseks 30 aastat kestnud muusikukarjäär on väga mitmekülgne. Loik on üles astunud koos paljude teenekate interpreetide ja ansamblitega väga erinevates žanrides – vanamuusikast klassika ja džässini. Tema mängustiili on iseloomustatud kui spontaanset ja helget, peent ja leidlikku. Loik on koolitanud mitmeid põlvkondi klaverimängijaid kõigil tasemetel – Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, Viljandi Muusikakoolis. Lisaks nimetatud õppeasutustele tegutseb ta kontsertmeistrina laste laulustuudios Loomeviis. Loik on loonud muusikalisi kujundusi teatrietendustele ja luulekavadaele. Ta on esinenud ja saanud tunnustust nii Eestis kui raja taga ja löönud kaasa mitmetel CDdel. Koos Lembit Petersoni ja Villu Veskiga on ta esinenud Prantsusmaal, Soomes ja Eestis.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.