en
OSTA PILET

Seansid:

 • 27.08 kell 17:00
 • 27.08 kell 18:00
 • 27.08 kell 19:00
 • 27.08 kell 20:00
 • 27.08 kell 21:00
Piletid

Kristjan Järvi NEscapes Lounge (lisaseansid)

22.–27. augustini on Viimsi Artiumi blackbox´is avatud Kristjan Järvi NEscapes Lounge. 

NEscapes Lounge on psühhedeelne teise dimensiooni lennutav kogemusrännak, värvikirev kaleidoskoopiline uni. Vahelduvate meeleolude hõrk diapasoon – vahel kerge, eeterlik ja õrn, vahel siidine ja paitav, siis jälle jahe, selge ja klaar. Värelev poolläbipaistev kangas, mis sädeleb – on see siis kullatolm või isegi tähed.

Astudes NEscapes alale, sisened vibratsiooni kambrisse, ümbritsetuna helidest ja võngetest. Kui oled end mugavalt sisse seadnud, siis valmistu selleks, et Sind viiakse meeli avardavale rännakule. Varsti leiad end seisundis, mis eksisteerib nähtava ja nägematu vahel – dimensioon iseendas… Oled just astunud omaenda filmi, teise reaalsusesse, mille peategelaseks oledki Sina.

45-minutilist rännakut saadavad Glowing Bulbsi loodud visuaalid koos Kristjan Järvi kureeritud NEscapes playlist´iga, kuhu kuuluvad lood Kristjan Järvi “Nordic Escapes“ albumilt, lisaks teosed Robert Kochilt, Max Richterilt, Arvo Pärdilt, Kerlilt, Billie Eilishilt, Mick Pedajalt jt.

Kogemusrännaku kulminatsiooniks on 26. augustil Artiumi suures saalis toimuv Kristjan Järvi ja Mick Pedaja kontsert “Põhjamaine palve”.

KRISTJAN JÄRVI
Kristjan Järvi on maailmakuulsuse saavutanud dirigent, žanripiire ületav geniaalne artist, helilooja ja produtsent. Legendaarse dirigendidünastia liikmena on ta tuntud žanripiiride ületajana ja murdjana. Selline lähenemisviis võimaldab tal ühendada traditsioonilist nii modernse kui ka postmodernse helikeelega.
Järvi on vabamõtleja, keda kindlatesse raamidesse suruda ei ole võimalik. Tavapärased kategooriad teda ei köida, aga kirg ja sügavus on tema muusika tunnusmärgid.
Kristjan Järvi sündis Eestis, kuid emigreerus koos perega 80ndatel USAsse. Ta omandas hariduse New Yorgis ja sealt sai alguse ka tema rahvusvaheline dirigendikarjäär, mis praeguseks haarab kontserttegevust üle kogu maailma.
Loonud Tom Tykweri meeskonna ühe põhiliikmena muusikat paljudele filmidele ja telesarjadele (“Lola jooks“, “Parfüüm“, “Pilveatlas“, “Sense 8“, “Berliini Babülon“) ning pärast aastatepikkust koostööd selliste artistidega nagu Max Richter, MUM, Bryce Dessen, Hauschka ja Robot Koch, asutas Kristjan Järvi omaenda produktsioonifirma Sunbeam Productions, hakates selle raames andma ka filmimuusika kontserte, nagu “Berliini Babülon“ või “Waterworks“. 2020. aasta jaanuaris dirigeeris ta indie rock-bändi Bastille’ heategevuskontserti Hamburgi Elbphilharmonies. Koos oma orkestrite ja bändidega (Absolute Ensemble, Läänemere Filharmoonikud, Nordic Pulse Ensemble) on ta välja töötanud oma kordumatu heli. Tema ansamblite muusikud mängivad enamasti peast, juhindudes põhimõttest, et nii tunnetavad muusikud tõeliselt seda, mida mängivad.

NEscapes:
https://nescapes.ee/
Kristjan Järvi “Nordic Escapes” album:
https://kristjanjaervi.lnk.to/NordicEscapes

  Liitu uudiskirjaga

  Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

  Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.