en
OSTA PILET

Näitus:

  • 07.02.2023 - 05.03.2023

Viimsi Kunstikooli galerii asub Artiumi 1. korrusel.

Lisainfo:
Matti Vainio
Viimsi Kunstikooli direktor ja galerii kuraator
matti@viimsiart.edu.ee

Viimsi Kunstikooli galerii näitus “Portree osa 1“

Viimsi Kunstikooli näituse programm jätkub. Sellel näitusel on eksponeeritud Kunstikooli õpilaste tehtud portreed. Näitus on jagatud kahte neljanädalasse perioodi, kus esimeses osas on esitletud Viimsi Kunstikooli põhikursuse õpilaste tehtud portreed ja teises osas Kooli eelkursuse ja Sissejuhatus kunsti kursuste õpilaste tehtud portreed. Kahe näituse raames toimuvad Kunstikooli õpilaste osalusel huvitavad töötoad, milles valminud tööd eksponeeritakse samal näitusel. Kahe näituse seeria jätkub kuni 31. märtsini.

Portreekunst tänapäevases mõistes tekkis 16. sajandi alguse Itaalias ja Saksamaal. Portree on sageli seotud mõne sündmusega, näiteks valitseja kroonimisega, ristimisega, abiellumisega, sünnipäevaga või pensionile jäämisega. Portree keskendub sageli ühele istuvale inimesele ja püüab tabada portreteeritava välist sarnasust ja isikupära.

Portreed illustreerivad küsimust, kuidas näen ennast või teist inimest. Näitusel eksponeeritud portreesid võib pidada väravaks autori hingeellu. Näituse ajal toimuvates töötubades keskendutakse portree protsessile.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.