en
OSTA PILET

Kontsert:

  • 02.09 kell 21:00
Piletid

Kontsert NOËP ja Sander Mölder

20:00 Uksed, avatud baar
21:00 Kontserdi algus
Kuni 00:00 Afterparty blackboxis ja aatriumis
Plaate keerutab DJ Peeter Ehala (TIKS)

Tänavusel Eesti muusikaauhindade galal aasta popartistiks ja aasta meesartistiks valitud NOËP annab Artiumi ajaloo esimese popkontserdi koos Sander Mölderi ja saateansambliga.

NOËP viljeleb elektroonilist indie-pop muusikat. Klassikalise ettevalmistusega eesti helilooja, tšellist, produtsent ja DJ Sander Mölder on saanud üheks tuntumaks nimeks Baltikumi elektroonilise muusika maastikul.

NOËP

NOËP astub lavale energiast laetuna. Vaid paar lööki tema elektroonilistelt patjadelt ja publik on ümber sõrme keeratud. “Ma olen siin, et nautida iga hetke sellest,” ütleb Eesti laulja, laulukirjutaja ja produtsent Andres Kõpper. NOËP ühendab Alt-J, Jose Gonzalese ja Mura Masa erinevad helid oma elektropopi energia ja intiimse laulukirjutamise seikluslikus hübriidis. See on stiil, mis on teinud temast staari: oma debüüt-EP-ga “Heads In The Clouds” võitis ta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta popalbumi auhinna.

Tallinnast pärit NOËP pälvis esmakordselt tähelepanu lugudega “Move”, “Rooftop” ja “New Heights”, mille väljaandjaks oli SONY Sweden. EP “Head In The Clouds” tugevdas seejärel tema mainet tõusva
artisti ja kaasahaarava live-esinejana. NOËPi singel “fk this up” ilmus Warner Music Italy vahendusel ja saavutas kiiresti edu, muutudes tõeliseks raadiohitiks.

NOËPi maine kasvab ka rahvusvaheliselt, tema kaasahaarav live-esinemiste teekond Berghainist Beirutini läbi Pariisi Musée d’Orsay ja The Great Escape’i toob talle aina rohkem rahvusvahelisi fänne. Tema otsesaated köidavad sama palju tähelepanu kui salvestatud muusika. Kõpper on karismaatiline esineja, kes suudab nii muusikaga intiimsust luua kui ka publikuga tantsu lüüa.

Sander Mölder

Klassikalise ettevalmistusega eesti helilooja, tšellist, produtsent ja DJ Sander Mölder on üks Baltikumi elektroonilise muusika tuntumaid nimesid. Hingestatud produktsioonistiil, žanrilõhnavad DJ-setid ja klassikalise ning tantsumuusika vahelise lõhe ületamine on toonud talle fänne kogu Euroopast. 2011. aastal valiti Mölder Red Bulli muusikaakadeemiasse (Madrid), mis andis tugeva tõuke tema karjäärile.

Esimene album “Matches” äratas rahvusvahelist tähelepanu ja seda mängisid raadio BBC 1 saadetes Gilles Peterson ja Mary-Anne Hobbs. Tema EP “TIKS 068” tõi talle 2019. aastal Eesti muusikaauhinna nii parima debüütalbumi kui ka parima elektroonilise albumi kategoorias.

Sander Mölder on balleti “Louis XIV – kuningas Päike” muusika kaasautor, ta on kirjutanud muusikat kahele teatrilavastusele ning astunud lavale paljudel festivalidel ja kontsertidel. Tema viimaste koostööde hulka kuuluvad singlid “San Francisco” ja “Muhu Girl” koos popartist NOËPiga ning “Kui puus pöörleb” koos Reketiga. Ta on produtseerinud indie-bändi Ewert and the Two Dragonsalbumi “Hands Around the Moon” ning kirjutanud koos Erki Pärnojaga suurteose “Saja lugu”.

Foto: Marleen Muhuste

Foto: Ako Lehemets

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.