en

Üritused:

  • 22.09 kell 19:00
Piletid

Põhja- ja Baltimaade Jazz Meeting @ Viimsi Artium

Äsja Viimsis avatud kultuurimajakas Viimsi Artium alustab hooajalist jazzkontsertide sarja, mille avasündmusel pakume kuulamiseks parimat jazzmuusikat Eestist, Soomest ja Lätist.

Viimsilane president Lennart Meri on öelnud: “Läänemeri oma rannajoone ja saartega on nagu Põhjala Vahemeri – avatud kõigile kultuuridele nagu Vahemeri, mis on olnud Euroopa tsivilisatsiooni kultuuri hälliks.”

Nii on ka Viimsi Artium avatud kõikidele kultuuridele, korraldades Põhja- ja Baltimaade parimate jazzmuusikute traditsioonilist kohtumist, kus kuuleb Läänemere-äärsete maade jazzmuusikute loomingut.
Viimsi Artiumis on tipptasemel akustikaga kontserdisaal, kammersaal, blackbox ja kaasaegse kunsti galerii, mis kutsuvad kuulajat põnevale rännakule läbi jazzmuusika eri kõlavärvide.

Kava:
19.00 Suur saal
Ingrid Rabi Group (Eesti)
20.00 Kaasaegse kunsti galerii
Tapani Rinne – klarnet, bassklarnet, elektroonika (Soome)
21.00 Blackbox
Deniss Paškevich trio (Läti)

Ingrid Rabi Group on värske koosseis Eesti jazzmuusika maastikul ning veebruaris ilmus nende esimene lühialbum „Circle of Love“. Ansambel esitab lugusid, mille on kirjutanud ning seadnud koosseisu vokalist
Ingrid.

Kui oma esimese stuudioalbumiga „Olemine“ ei osanud Ingrid oma muusikat otseselt ühessegi žanrisse paigutada, siis nüüd saab julgelt öelda, et uue kava helikeel on jazzmuusikale omane – leidub mõnusat
svingi, erutavaid harmooniajärgnevusi, hõrke ballaade ning Ingridile omaseid ootamatuid taktimõõte.
Kontserdikava köidab üheks tervikuks lugude temaatika – armastus. „See on aine, millest võib kirjutada lõputult ning ma pean armastust kindlasti üheks oma elu suurimaks edasiviivaks jõuks ja inspiratsiooniallikaks,“ sõnas Ingrid.

Ingrid on lõpetanud Heino Elleri Muusikakooli ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rütmimuusika laulmise erialal ning alustas möödunud sügisel jazzlaulu magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Tema suur unistus oli muusikat luua ja arranžeerida tavapärasest suuremale koosseisule ning eelmisel aastal Läti Muusikaakadeemias end täiendades saigi see unelm tegelikkuseks.

Koos Ingridiga musitseerivad Mathei Florea klaveril, Marcus Tuul kitarril, Robert Nõmmann kontrabassil, Ramuel Tafenau trummidel, Allan Järve trompetil, Tobias Tammearu tenorsaksofonil ning Artur Kiik
tromboonil. „Iga muusik maalib kõlapilti endale omaste toonide ja värvidega ning sellest sündiv sünergia kannab imeliselt edasi lugude mõtet ja emotsioone,“ tähendas Ingrid, kelle jaoks kõige südamelähedamad kontserdikülastused on olnud need, kus saab kogeda uusi mõtteid, ootamatuid tundeid ja end lihtsalt muusikasse unustada.

„Seda kõike üritan ma ka oma loodud muusikaga enda kuulajatele edasi anda,“ lisas Ingrid.

Koosseis:
Ingrid Rabi – vokaal
Mathei Florea – klaver
Marcus Tuul – kitarr
Marti Tärn – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid
Allan Järve – trompet
Tobias Tammearu – tenorsaksofon
Artur Kiik – tromboon


Tapani Rinne (Soome) (s. 1962) on Soome muusik, helilooja ja produtsent, kes on tuntud oma eksperimentaalse ja uuendusliku stiili poolest klarneti ja saksofoniga.

Alates kaheksandast eluaastast innuka klarneti- ja saksofoniõpilasena tuntud Tapani Rinne, kuulub õigusega Põhjamaade hinnatuimate pillimängijate “Kuulsuste halli”. Sooloartistina on “reedman”/helilooja endast märku andnud tihedas koostöös teiste Soome ikonoklastide Edward Vesala, Raoul Björkenheimi, Kimmo Pohjoneni, Wimme Saari ja Iro Haarlaga.

Tapani Rinne on teerajaja techno-jazz grupi RinneRadio eestvedajana. Nende segu meditatiivsetest jazzimotiividest ja elektroonikast on avatud kätega vastu võetud üle maailma. Rinna on alates 1988. aastast välja andnud kaksteist albumit ning tegutsenud koos avangardistidega nagu DJ Spooky ja Mika Vainio.

Tema eksperimentaalset ja uuenduslikku stiili klarneti ja saksofoniga saab kuulda tema kolmel ambient-põhisel sooloalbumil ning „duoalbumitel” koos Jimi Tenoriga (“Suburban Sax”, 1991) ja löökpillimängija Teho Majamäkiga (“Inside the Temple”, 2011).

Deniss Paškevich trio (Läti). Kolm kogenud Läti muusikut otsustasid 2009. aastal katsetada ja sündis Paškevich Trio. See projekt on kontseptsioon, kus kolm isiksust on leidnud üksteist harvakuuldavas homogeensuses, kus kolm meelt on koondunud ühte. Trio kompositsioonides on spontaansus, mis avab uksed improvisatsioonile ja väljendab intensiivselt isiklikke tundeid läbi ainulaadse segu swingist, funkist, vanakooli jazzist, maailma- ja rokirütmidest. Stiililiselt ei põhine see projekt kommertsmõjudel ja tegemist on avangardmuusikaga. Muusikud nimetavad seda radikaalseks kutseks kaasaegse jazzi maailma, mis ühineb džässi ja nüüdismuusikaga. Trio loob akustilisi ja elektroonilisi modulaarseid helimaastikke, mille juured on nii traditsioonis kui ka vabaduses – kahes nurgakivis, mis hoiavad koos kõike, mida bänd loob. Nende esitus on sügav emotsionaalne vestlus andekate muusikute vahel, mis viib meid peente ja värskete helide põnevasse maailma. Publikut kutsutakse sukelduma sügavatesse värvidesse, täidlasse helikeelde ja meeleolukasse ilmutuse teekonda. Just tänu albumile “The Book of Revelation”, on Deniss Paškevich Trio kaasatud “European Jazz Tree” kaardile kui ainulaadne pärand ja ajalooliselt mõjukas projekt Lätist. Augustis 2022 ilmub Deniss Paškevichi uus album pealkirjaga “Eetikakoodeks”.

Deniss Paškevich on mitmete auhindadega pärjatud helilooja, multiinstrumentalist, produtsent, helikujundaja ja Baltikumi jazzi prominent. Oma tugeva unikaalse häälega ühendab Deniss Paškevich enam kui 25-aastase kogemuse, improvisatsioonimuusika ning avangardi, klassikalise ja elektroonilise muusika modulaarse sünteesi vallas. Oma karjääri jooksul on Deniss Paškevich salvestanud enam kui 50 albumit. Tema albumid on korduvalt nomineeritud ja kolm korda pälvinud The Annual Latvian Music Recording Awards aasta parima jazzalbumi auhinna. Ühe viimase albumi “Variations” 4* arvustus ilmus ühes prestiižseimas džässmuusika ajakirjas “Downbeat” ja see lisati nende albumite edetabeli “2019: The Year’s Top-Rated Albums” hulka. Tema sooloprojekti TEN KA viimane album “Sonic geometry: structures, patterns and forms” on saanud 4* arvustuse ühel populaarseimal jazzi veebisaidil “All About Jazz”.

Deniss Paškevich / saksofon, flööt, modulaarsed süntesaatorid, elektroonika
Edvins Ozols / bass
Artis Orubs / trummid

Muusika
Visuaalkunstid

Viimsi Artiumi avamine (kutsetega)

R 19/08/22 17:15

Muusika

Viimsi Artium avaneb! / Lexsoul Dancemachine'i kontsert

R 19/08/22 22:30

Suur saal

Muusika

ERSO päev Viimsis / Sümfooniakontsert Artiumis

L 20/08/22 12:30

Suur saal

Visuaalkunstid

Olga ja Priit Pärn Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis

L 20/08/22 15:00
P 21/08/22 12:00

Kaasaegse kunsti galerii

Haridusprogramm

Sõjamuuseumisse militaarpärandi jälgedes

P 21/08/22 12:00
P 21/08/22 15:00

Muusika

Kristjan Järvi NEscapes Live Lounge

P 21/08/22 20:00

Blackbox

Muusika
Visuaalkunstid

Kristjan Järvi NEscapes Lounge

E 22/08/22 17:00
E 22/08/22 18:00

Blackbox

Etenduskunstid

Race Horse Company „O´DD“ (Soome)

N 25/08/22 19:00

Suur saal

Muusika

Kristjan Järvi ja Mick Pedaja kontsert "Põhjamaine palve"

R 26/08/22 22:00

Suur saal

Etenduskunstid
Film

Tero Saarineni tantsulavastus "HUNT" ja dokfilm "Rooted with wings" (Soome)

T 30/08/22 19:00

Suur saal

Etenduskunstid
Muusika

Johanna Nuutineni tantsulavastus "HZ" (Soome) / Maarja Nuudi kontsert "Hinged"

N 01/09/22 19:00

Suur saal

Muusika

Kontsert NOËP ja Sander Mölder

R 02/09/22 21:00

Suur saal

Muusika

Andres Mustoneni ja Ivo Sillamaa kontsert „Müstiline Bach“

P 04/09/22 19:00

Kammersaal

Muusika

Eva Koldits, Mingo Rajandi kontsert-etendus “Elajannad”

R 09/09/22 19:00

Suur saal

Muusika

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia galaõhtu

L 10/09/22 19:00

Suur saal

Etenduskunstid

Daniel Kötteri interdistsiplinaarne lavastustsükkel “MAASTIKUD JA KEHAD” (Saksamaa)

N 15/09/22 17:00
N 15/09/22 17:30

Suur saal

Etenduskunstid
Haridusprogramm

Lastehommik: Eesti Noorsooteater tuleb külla

L 17/09/22 12:00

Muusika

Vokaalmuusika kontsert The House Jacks (USA)

E 26/09/22 19:00

Suur saal

Muusika

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester "SANCTUS"

N 29/09/22 19:00

Suur saal

Etenduskunstid

Karl Laumets "Lennart. Pöördtooliaastad"

P 16/10/22 19:00
P 23/10/22 19:00

Suur saal

    Liitu uudiskirjaga