en
OSTA PILET

Kontsert:

  • 13.12 kell 19:00
Piletid

Põhjamaade Sümfooniaorkestri galakontsert: “100 TALI”

Dirigent: Anu Tali

Solistid:
Maurizio Muraro (bassbariton)
Mirjam Mesak (sopran)
Pawel Zalejski (viiul)
Guy Braunstein (viiul)

Kavas:
Ooperiaariad ja avamängud
Dvorak/Braunstein “Russalka”
Mozart Viiulikontsert nr. 5

Ostes pileti annad panuse Eesti andekate muusikute toetuseks loodud fondi “Tuleviku meister”

Põhjamaade Sümfooniaorkester ja dirigent Anu Tali soovivad Teile kaunist Jõuluootust ja ootavad Galakontserdile “100 Tali”. Ühtlasi tähistab orkestri loojate tandem, kaksikõed Anu ja Kadri Tali, kontserdiga oma 100. sünnipäeva.

Koos oma sõpradest muusikutega on läbi aastate Eesti publikule tutvustatud säravaid soliste ning viidud maailmalavadele Eesti muusikuid. Eesti on Põhjamaade Sümfooniaorkestri koduks, kust saavad alguse head ideed ja paljud kontsertreisid maailmalavadele.

Põhjamaade Sümfooniaorkester, mis loodi Anu ja Kadri Tali poolt esmalt Eesti-Soome Sümfooniaorkestri nime all 1997. aastal ja koosnes kahe maa professionaalsetest muusikutest, on sisult ja koosluselt tänaseks väga rahvusvaheline. Paljud mängijad on tuntud solistide ja orkestrantidena maailma mainekatel kontserdilavadel. Orkestrist ja dirigendist on valminud filme (YLE, ARTE, ARD, Deutsche Welle, Jaapani TV NHK).

Põhjamaade Sümfoonikud, keda maailmameedias on kirjeldatud kui “rock-grupi hingega orkestrit”, on lisaks põnevatele kontserdikavadele võtnud südameasjaks ka heategevusliku tegevuse “Erilisene Sündinud” liikumise nime all. Heaks näiteks on kontserdid Kellukese Fondi ja Tammistu Perekodu toetuseks ning koostöö Audierega. Eesti kooliõpilastele loodud “Noore Publiku programmist”, on tänaseks osa saanud üle 20 000 lapse.

Anu Tali on öelnud: “Põhjamaade Sümfooniaorkester on “Erilisena sündinud” liikumise juhtlaevaks, millega soovime tähelepanu juhtida sellele, et Eesti võimsaim eksport on Eesti aju ehk inimene ja tema isiksus”.

Dirigent Anu Tali on auhinnatud Eesti Vabariigi Presidendi Noore Kultuuritegelase Preemiaga, “Tõusva Tähe” auhinnaga Saksamaal ja Eesti Raadio Aasta Muusiku tiitliga. Eesti kooliõpilaste nomineerituna on Anu Talile omistatud Unicefi “Sinilinnu” preemia.

Galakontsert “100 TALI” on pühendatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia fondi “Tuleviku Meister” toetuseks.

Säraval õhtul esinevad Anu Tali juhatusel orkestriga maailmalavade tähed: Maurizio Muraro (bassbariton), Mirjam Mesak (sopran), Pawel Zalejski (viiul), Guy Braunstein (viiul).

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.