en
OSTA PILET

Kontserdid:

  • 21.12 kell 19:00
Piletid

Viimsi Artium esitleb: klaveritrio Poll-Varema-Poll “Beethoveni klaveritriod I”

Klaveritrio Poll-Varema-Poll
Soo-Young Lee (klarnet)

Kavas:

Ludwig van Beethoven

Trio c-moll op. 1 nr 3

Trio B-duur op. 11 „Gassenhauer“

Trio Es-duur op. 70 nr 2

Kontserdisari on pühendatud Ludwig van Beethoveni klaveritriodele. Kontsertide jooksul toovad Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) publiku ette kõik helilooja selles žanris kirjutatud teosed. Nagu mitme teisegi instrumentaalvormi puhul, on Beethoveni panus klaveritrio arengusse märkimisväärne – tema käe all toimus žanri tuntav laienemine ning kaalukuse kasv. Ühtlasi on Beethoveni klaveritriod alates esimese oopuse nime kandvatest varastest teostest kuni hilise sümfoonilise trioni „Ertshertsog“ ilmekaks tunnistajaks helilooja muusikalise käekirja ja kompositsioonipõhimõtete väljakujunemisest.

Kontserdil kõlav Trio B-duur op. 11 „Gassenhauer“ esitatakse seekord klarnetiversioonis koos Korea päritolu klarnetisti Soo-Young Lee’ga.

Mari Poll, Henry-David Varema ja Mihkel Poll on rahvusvahelise haardega interpreedid, triona on nad tegutsenud alates 2013. aastast.

Ansambli repertuaar hõlmab laia valikut muusikat Mozartist, Beethovenist ja Brahmsist kuni nüüdisheliloojate teosteni. Erilisel kohal on trio repertuaaris eesti helikunst, sealhulgas klassikute nagu Artur Lemba ja Heino Elleri teosed, aga ka meie kaasaegsete – Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi ning Riho Esko Maimetsa looming.

Hooajal 2022/2023 on aga trio fookuses Beethoven, et terviktsüklina ette kanda helilooja kaheksa klaveritriot.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.