en
OSTA PILET

Üritus:

  • 28.08 kell 21:00

Priit Pärna lühianimatsioonid “Puhas lust!”

Kolmnurk
Režissöör: Priit Pärn
Tallinnfilm, 1982
Kestvus: 15:00

Eesti muinasjutu “Ahjualune” motiividel valminud täiskasvanutele mõeldud multifilm abieluprobleemidest ja soorollidest, rutiini survest ja lähedusenäljast modernses linnaperes. Nõukogude naise Julia nobedate näppude all valmib töölt koju tulevale abikaasale Viktorile igal õhtul mitmekäiguline pidusöök. Kuniks elektripliidi alt ilmub ahjualune Eduard ja oma osa aplalt nõutama hakkab.

Lahkudes kustuta valgus
Reklaamfilm
Režissöör: Priit Pärn
Eesti Reklaamfilm, 1988
Kestvus: 00:40

Isa lahkub ust prõmmides pere juurest, pere nutab. Hetke pärast uks avaneb, isa naaseb – pere naeratab lootusrikkalt, kuid… isa kustutab vaid tule… Kiri: Lahkudes kustuta valgus.

Hotell E
Joonisfilm
Režissöör: Priit Pärn
Eesti Joonisfilm, 1992
Kestvus: 29:26

Igas lahutavas seinas leidub uks. Ühendav uks. Victor leiab sellise ukse. Näota ja nimeta Victor on valmis minema. Iga minek on ka saabumine. Iga saabumine pole aga tagasijõudmine. Victor on alustanud ohtlikku mängu.

Remix (1999)
Reklaamfilm
Režissöör: Priit Pärn
Kestvus: 0:30

Oiva (2001)
Reklaamfilm
Režissöör: Priit Pärn
Kestvus: 0:46

1895
Joonisfilm
Režissöörid: Priit Pärn / Janno Põldma
Eesti Joonisfilm, 1995
Kestvus: 29:59
Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Kino sajandale aastapäevale pühendatud “1895” räägib vendade August ja Louis Lumière’i elust, esitades üldsusele seni tundmata fakte ja sündmusi – kuulsad vennad on ju läinud ajalukku kinematograafia leiutajatena. Film on illusioon. Kas illusioon on tõde? See väide ja küsimus olid aluseks filmi autoritele, kui nad võtsid endale õiguse kinnitada, et just nende versioon vendade Lumière’ide elust ja kino sünnist on kõigist seni teadaolevatest kõige originaalsem ja ainulaadsem.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.