en
OSTA PILET

Filmiseanss:

 • 27.10 kell 19:00

Programm:

 1. “Kaheksandal päeval”, Kristjan Holm (2023, Eesti)
 2. “Kujuteldav maastik”, Mõkõta Liskov (2019, Ukraina)
 3. “Eeva”, Morten Tšinakov ja Lucija Mrzljak (2022, Eesti)
 4. “Juxtaposed LAND”, ALIMO (2023, Jaapan / Poola / Saudi Araabia)
 5. “Still Lives / Kiirehessä Liikkumatoin”, Elli Vuorinen (2019, Soome)
 6. “Antipolis”, Kaspar Jancis (2023, Eesti)

Filmid on ingliskeelsete subtiitritega.

Programm kestab 1h ja 15 minutit.

Piletid

Rahvusvahelise animatsioonipäeva filmiprogramm “Kujutlusmaastikud”

“Kaheksandal päeval”, Kristjan Holm (2023, Eesti)

Sünopsis: Kaheksandal päeval alustati sõda.

Tootja: Karabana 

6 min

 

“Kujuteldav maastik”, Mõkõta Liskov (2019, Ukraina)

Abstraktne animafilm “Kujuteldav maastik” (4:35) koosneb 9×5 cm mõõtmetega akvarellmaalidest. See animatsioon loodi 2019. aastal isikunäituse “Liikumine” osana Artsvit galeriis (Dnipro). 2020. aastal toimus selle filmi festivali-esilinastus Linoleumi festivalil. 2022. aastal võitis “Kujuteldav maastik” auhinna abstraktse animatsiooni võistlusel Anifilm festivalil (Tšehhi Vabariik).

4:35 min

 

“Eeva”, Morten Tšinakov ja Lucija Mrzljak (2022, Eesti)

Matustel sajab nagu oavarrest. On valju nuttu, liiga palju veini, mitmeid rähne ning paar unenägu, mis seletavad nii mõndagi.

16 min

“Juxtaposed LAND”, ALIMO (2023, Jaapan / Poola / Saudi Araabia)

Mind on sunnitud rohkem teadlikuks saama oma riigist ja selle piiridest kui kunagi varem. Nende päevade keskel käisin jalutamas oma 0-aastase tütrega ja mõtlesin, mida ta tunneb, kui ta näeb erinevaid maastikke esmakordselt. Kujutasin ette maailma, kus mina eksisteerin, aga mu lähedasi pole. Kujutasin ette maailma lähedastega, aga ilma minuta. Ühel päeval tuleb kindlasti selline maailm. Tahan olla oma lähedaste maastik. 

7:47 min

“Still Lives / Kiirehessä Liikkumatoin”, Elli Vuorinen (2019, Soome)

Still Lives on eksperimentaalne stop-kaader animatsioon, mille peaosas on traditsioonilised kujukesed erinevatest aegadest ja paikadest pärit rahvakunstist. Kaasaegse elu pingetega silmitsi seisvate jutustajate saatel uurivad need tegelased “hõivatud vaikuse” teemat erinevatest vaatenurkadest, seitsmes eraldi stseenis: antiikse karbi peal olev paar läheb lahku; klaasvitriinis olev iidne kuju väsib kuulmast jagatud tööruumide dünaamilise potentsiaali kohta ja savipurgil jooksja treening ei lõppe iial.

6 min

“Antipolis”, Kaspar Jancis (2023, Eesti)

Mõned inimesed usuvad et maailm on lame, mõned jällegi et maakera õõnsas sisemuses, maakoore siseküljel, on tsiviliseeritud elu. Antipolise sündmused leiavadki aset maakera sisemuses asuvas maailmas. Erinevalt meie tsivilisatsiooni üksikutest hästi informeeritud elanikest ei aima Antipolise asukad et nad elavad hiidkera sisemuses. Sellest teada saamine mõjub kainestava šokina.

26 min

  Liitu uudiskirjaga

  Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

  Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.