en
OSTA PILET

Kontsert:

  • 10.12 kell 20:00
Piletid

Sten Lassmann (klaver)

Teisel advendinädalal astub Viimsi Artiumi kammersaalis sisuka soolokontserdiga üles kõrgetasemelise, ambitsioonika ja elujõulise eesti pianisti võrdkuju Sten Lassmann.

Rohkete tunnustustega pärjatud interpreet on mitmekordne helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat, konkursside võitja, rahvusvahelise festivali Klaver kunstiline juht ning hinnatud pedagoog, kelle interpretatsioonikunst on jõudnud maailmakuulsatesse kontserdipaikadesse nagu Purcell Room (London), Glenn Gould Studio (Toronto), Giuseppe Verdi saal (Milano) ja Keelatud Linna kontserdisaal (Peking).

Lassmanni sooloõhtul tulevad esitusele klaveriliteratuuri aegumatu väärtusega näited nagu Johann Sebastian Bachi sädelev ja virtuoosne Itaalia kontsert, Brahmsi särtsakad rapsoodiad ning Chopini armastatuimate teoste hulka kuuluvad ballaad nr 1 g-moll op. 23 ja polonees As-duur op. 53. Heino Elleri loomingu süvauurijale ja kirglikule edendajale kohaselt on pianisti soolokavas esindatud ka Elleri klaverimuusika tähtteosed – meisterlik ja dramaturgilise pingega laetud tokaata h-moll ning impressionistlike sugemetega mõtlik pala „Kellad“, mis olevat inspireeritud Tartu Pauluse kiriku kellade kõlast.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.