en
OSTA PILET

Kontsert:

  • 20.04 kell 19:00
Piletid

Viimsi Artium esitleb: Türgi klaverivirtuoos Hande Dalkılıç: “Vasakul käel”

Klaverivirtuoos Hande Dalkılıç on rahvusvahelise haardega interpreet. Oma uues kontserdiprogrammis “Vasakul käel” astub Dalkılıç seekord seni kõndimata teele, olles kokku pannud kava, mis koosneb vaid vasakule käele komponeeritud teostest. Kontserdid kõlavad ringreisil USA-s, Eestis, Itaalias ja Türgis.

Vasakule käele kirjutatud klaverirepertuaari teosed nõuavad interpreedilt samal tasemel sooritust, mis kahele käele loodud teoste puhul, muutes niiviisi Dalkılıçi kontserdi vasaku käe maratoniks, mis hõlmab Aleksandr Skrjabini hästituntud prelüüdi ja nokturni, Carl Reinecke klaverisonaati ning Moritz Moszkowski 12 etüüdi vasakule käele. Kontserdi lõpetavad kolm rahvalaulu Çetin Işıközlü loomingule keskendunud albumilt „Yukarı Fırat Ezgileri“ („Tunes of the Upper Euphrates“, 2013).

www.handedalkilic.com

Kavas:

Aleksandr Skrjabin (1872–1915)
Prelüüd ja nokturn vasakule käele op. 9

Carl Reinecke (1824–1910)
Sonaat ainult vasakule käele op. 179

Moritz Moszkowski (1854–1925)
12 etüüdi vasakule käele op. 92

Çetin Işıközlü (1939)
Kolm türgi rahvalaulu albumilt „Yukarı Fırat Ezgileri“ (2013)
„Şu Fıratın Suyu Akar Serindir“ („Euphrate’s waters run cool“, rahvalaul Elazığist)
„Sarı Gelin“ („Blonde Bride“, rahvalaul Erzurumist)
„Pınar Başından Bulanır“ („Water gets muddy from the mountain“, rahvalaul Erzurumist)

Klaverivirtuoos Hande Dalkılıç on tuntud interpreedina, kes edendab türgi klaverimuusikat, tutvustades türgi heliloojaid ning tuues esiettekandele nende teoseid nii kodumaal kui ka erinevates paikades üle maailma. Dalkılıç on salvestanud plaadifirmadele BMP ja KALAN seitse CD-d, mis sisaldavad esmaettekandeid ning pianistile pühendatud teoseid heliloojatelt nagu Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Cemal Reşit Rey, Muammer Sun ja Çetin Işıközlü. Tema viimane album „My Favourite Romantics“ (KALAN) ilmus 2020. aastal ning esitleb Chopini, Liszti ja Louis Moreau Gottschalki loomingut. Dalkılıç on mänginud solistina kõigi Türgi sümfooniaorkestrite ees ning soleerinud ka välismaiste kollektiividega. Lisaks on ta andnud soolokontserte ning esinenud kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides, Kanadas, Egiptuses, Tuneesias, Etioopias, Keenias, Iisraelis, Pakistanis, Lõuna-Aafrika Vabariigis ja USAs. Dalkılıç on varasemalt esinenud ka Eestis, viimati koos tšellist Andreas Lendiga Tallinna kammermuusika festivalil augustis 2015. (järgneb)

Ankara Hacettepe ülikooli professor Hande Dalkılıç on sündinud Ankaras, Türgis. Ta on õppinud Bilkenti ülikooli muusika- ja esituskunstide osakonnas, omandades doktorikraadi prof Ersin Onay juhendamisel. Teda on juhendanud ka silmapaistvad pianistid György Sandor, Sebastian Benda ja George Sava. Dalkılıç esindab Türgit Euroopa Klaveriõpetajate Assotsiatsioonis. Ta jätkab karjääri solistina nii kodu- kui ka välismaal ning astub sageli üles raadios ja telesaadetes.

Kontsert toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.