en
OSTA PILET

Üritus:

  • 25.09 kell 17:00
Piletid

Viimsi JazzPop festival esitleb: Estonian Voices

Absoluutne maailma kõrgtase Estonian Voices paneb oma hääled kõlama Eesti kõige uuemas, Viimsi Artiumi erakordse akustikaga kontserdisaalis.

Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaarist leiab nii originaalloomingut kui ka virtuoosseid seadeid rahvamuusikast popphittideni.

Ansambli ainulaadsust on tõstnud esile maailma vokaalmuusika tipud Peder Karlsson (The Real Group) ja Britt Quentin (M-Pact). Estonian Voicesi debüütalbum “Ole hea” pälvis 2015. aastal Eesti muusikaauhinna parima jazzalbumi kategoorias. 2016. aastal valiti Estonian Voices parimaks jazzansambliks. 2018. aasta sügisel ilmus vokaalkuuiku teine album “Taat läks lolliks”.

Ansamblit on saatnud edu esinemistel Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ja Hiinas. Koostööd on tehtud Estonian Dream Big Bandi, jazz-vokalisti Datevik Hovanesiani ja M-Pacti endise kunstilise juhi Britt Quentiniga, samuti on esinetud koos maailmakuulsate vokaalansamblitega Take 6 ja New York Voices. 2022. aastal avas Estonian Voices ühe peaesinejana Londoni A Cappella festivali.

12 aasta vanuseks saava Viimsi JazzPopFesti eesmärk on arendada nüüdisaegset vokaalmuusikat ja avada uusi muusikalisi silmapiire. Toome kokku professionaale ja harrastajaid nii Eestist kui välismaalt ja väärtustame siinset kultuuriruumi: iga koor või ansambel peab esitama ka eesti heliloojate eestikeelse teose.

Festivalil on esinenud paljud Eesti jazz- ja popmuusikatähed: Uno Loop koos Otsakooli Bigbändiga, Voldemar Kuslap, Kadri Voorand koos Eesti Rahvusmeeskooriga, Söörömöö ja RAMi poistekoori ansambel, samuti parimad noortekoorid: Vox Populi, NUKU, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, TIK-i, GAG-i, Tallinna Reaalkooli, Haabneeme ja Viimsi Kooli koorid, ETV tütarlaste-, vilistlas- ja lastekoor jpt.

Väärtuslikke konkursikogemusi saavad Viimsi oma koorid. Isad-emad ja vanavanemad võivad koos noortega muusikast rõõmu tundes üheskoos laulda.

Seekordsel Estonian Voicesi erikontserdil, mis kuulutab meie jaoks koroonast tingitud kultuuripausi lõppu, astuvad kuulajate ette ka eelmiste festivalide parimad – NUKU koor, ETV tütarlastekoor ja Viimsi Kooli vilistlaskoor.

Varasema Viimsi Kooli saali asemel ootame osavõtjaid ja kuulajaid uuel heakõlalisel kodulaval – Eesti kaasaegseimas kultuurikeskuses Artium.

Nautigem head muusikat ja toredat seltskonda!

Aarne Saluveer

Festivali kunstiline juht

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.