en
OSTA PILET

Kontsert:

  • 13.05 kell 19:00

Kontsert on vaheajaga ja kestab kuni 2.5 tundi.

Piletiinfo:

Rõdud – 35€
Read 11-17 – 45€
Read 4-10 – 55 €
Read 1-3 – 65€

Toetajapilet 100€ – sisaldab VIP-ala koos šampuse ja puuviljavaagnaga.

Samuti on VIP-pileti omanikud oodatud väikesele kontserdijärgsele vastuvõtule koos Yellowjacketsiga – album koos autogrammidega ja artistidega koos fotod.

Piletid

Yellowjackets (USA)

Legendaarne USA jazz-fusion kooslus Yellowjackets annab oma 2024. aasta Euroopa turnee avakontserdi Eestis, Viimsi Artiumis!

Koosseis:

Russell Ferrante: Piano & Synthesizers

Bob Mintzer: Woodwinds & EWI 

Will Kennedy: Drums 

Dane Alderson: Bass

Oma 43-aastase ajaloo jooksul on nad salvestanud 25 albumit, saanud 17 Grammy nominatsiooni ja võitnud 2 Grammy’t, esinenud lugematul arvul väljamüüdud tuuridel ning nautinud ülemaailmset kriitikute tunnustust ja ärilist edu.

The Yellowjackets asutati 1970. aastate lõpus kitarrist Robben Fordi varubändina. Nad salvestasid oma esimese albumi koos 1980. aastal. Varsti pärast selle albumi salvestamist, otsustas Robben Ford jätkata siiski teisel muusikasuunal. Selle tulemusena moodustati Yellowjackets Russell Ferrante, Jimmy Haslipi ja Ricky Lawsoniga. Sellest ajast peale ja hiljem Bob Mintzeri lisandumisega, on Yellowjackets saavutanud ja säilitanud tuntuse, kui üks džässi mõjukamaid ja armastatumaid rühmitusi.

Bändi uusima liikmena on lisandunud Austraalia bassimees Dane Alderson. Oma erakordse rütmitunnetuse ja loomupärase groove’i kalduvusega toob Dane bändi uut energiat ja lisab muusikale nooruslikku lähenemist.

Yellowjackets sai oma uue plaadi “Parallel Motion” eest Grammy nominatsiooni 2023. aasta parima džässinstrumentaalalbumi kategoorias.

Album “Parallel Motion” on tõeline tunnistus üle 40 aasta tagasi debüteerinud bändi pikaealisuse ja vastupidavuse kohta, järjepidevalt end uuesti muusikaliselt leides, bändile iseloomulikus elektroakustilises helimaastikus. Sellel albumil on 9 uut originaallugu ja külalisartistina teeb loos “If You Believe” kaasa laulja Jean Baylor, 4-kordne Grammy nominent, tuntud bändidest Baylor Project ja R&B duo Zhané.

https://www.yellowjackets.com/

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.