en
OSTA PILET

Artium avaneb!

Avakuu 19. augustist kuni 01. oktoobrini.

19. augustil saab alguse kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artiumi avakuu, mis vältab kogu septembri.

Pikalt oodatud Viimsi Artiumi maja on valmis saamas ja viimased tööd peaksid majas lõppema maikuus. Kuni augustini tehakse majas prooviks erinevaid vallaga seotud üritusi, millega uue maja tehnikat ning võimalusi katsetatakse. SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artiumi juhi Kristiina Reidolvi sõnul on oluline, et multifunktsionaalse hoone võimalused oleks enne publiku saabumist testitud ja täpselt õigeks seadistatud.

Reidolvi sõnul on Artiumi avamiseks mõeldud enam kui kuu vältav festival, mis algab 19. augustil ja saab väärika punkti 1. oktoobril, kui tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva.

“Avakuule pühendatud festivaliga on plaan anda kollaaž kõigest sellest, millist programmi on võimalik tulevikus Viimsi Artiumis näha nii etenduskunstide, muusika, tantsu, filmi kui visuaalse kunsti valdkonnas. See aitab publikule tutvustada Artiumi erinevaid saale ja maja võimalusi. Võib öelda, et avakuu programm koosneb kolmest tasandist – rahvusvaheline kultuur, Eesti tippkultuur ning kohalikud ja kogukondlikud sündmused,” rääkis Reidolv, kelle kinnitusel on kokkulepped esinetajaga juba sõlmitud või sõlmimisel. Viimsi Artiumi juhi sõnutsi kuulutatakse avakuu programm välja suvel.

Haabneeme kooli kõrvale rajatud kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artiumis on koos kõrvalhoonete ja välialaga 9000 ruutmeetrit pinda. Keskusest leiavad uued sobivad ruumid valla muusikakool, kunstikool, teaduskool ja huvikeskus ning publikule hakatakse kõrgtasemel kultuurielamusi pakkuma 457-kohalise kontserdisaali kõrval ka 190-kohalises blackboxis ja 160-kohalises kammersaalis. Kõiki Artiumisse rajatavaid võimalusi saavad oma igapäevases õppetöös hakata kasutama ka Viimsis asuvad koolid.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.