en
OSTA PILET

Etendused:

  • 30.08 kell 19:00
Piletid

Tero Saarineni tantsulavastus “HUNT” ja dokfilm “Rooted with wings” (Soome)

Koreograaf: Tero Saarinen
Muusika: Igor Stravinsky “Kevadpühitsus”
Valgus ja lavakujundus: Mikki Kunttu
Multimeedia, fotod: Marita Liulia
Kostüümikunstnik: Erika Turunen
Rehearsal director Henrikki Heikkilä

Viimsi Artiumil on erakordne võimalus esitleda avakuu raames Soome kaasaegse tantsu lipulaeva Tero Saarinen Company kaksiklavastust “HZ | HUNT“.
30. augustil jõuab publiku ette selle esimene pool, Tero Saarineni lavastus “HUNT“.

Etendusele järgneb vestlus autoriga, mida modereerib koreograaf Teet Kask (vestlus toimub inglise keeles). Seejärel toimub vastuvõtt Artiumi fuajees ja blackboxis linastub Saarineni loomingut käsitlev dokumentaalfilm “Rooted with wings” (režissöör Thomas Freundlich). 

1. septembril toome publikuni lavastuse teise poole “HZ“, mille koreograafiks on Johanna Nuutinen, lisaks toimub Maarja Nuudi kontsert “Hinged”.  

“HZ | HUNT“ esietendus leidis aset 31. märtsil 2022. aastal Helsingi vastvalminud kaasaegse tantsu keskuses Tanssin Talo. Nüüdseks on seda näinud juba üle 4000 inimese.

Igor Stravinski balletist “Kevadpühitsus” inspireeritud “HUNT” esietendus 2002. aastal Veneetsia biennaali tellimusel. Nii kriitikute kui ka publiku poolt kõrgelt hinnatud lavastust on esitatud kokku 83 linnas ja 32 riigis. 2022. aastal valmis ikooniliseks saanud teosest uusversioon – seekord on laval tantsija Auri Ahola.

Tero Saarinen Company loodi 1996. aastal tantsija ning koreograaf Tero Saarineni poolt. Trupi repertuaar koosneb peamiselt Saarineni töödest. Helsingis baseeruv trupp on soome kultuuri peamine ekspordiartikkel, kes on esinenud kaugelt üle neljakümnes riigis. Lisaks viib kompanii läbi arvukaid rahvusvahelisi õppeprogramme ja töötubasid ning loob pidevalt koreograafiat maailma juhtivatele tantsuorganisatsioonidele. Seega valmivad Tero Saarinen Kompanii lavastused põhiliselt rahvusvaheliste kaasproduktsioonidena. 

Tero Saarinen on soome tantsija ja koreograaf, kes on pälvinud mõlemas rollis arvukalt olulisi auhindu nii Soomes kui välismaal. Saarinen on loonud ainuüksi Tero Saarinen Company jaoks kokku 17 originaalteost, kusjuures peab rõhutama, et just lavastus “HUNT” on pälvinud erakordset rahvusvahelist tähelepanu.

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.