1.05.2024 on Viimsi Artium ja kaasaegse kunsti galerii suletud!
en
OSTA PILET

Etendused:

 • 11.05 kell 19:00
 • 12.05 kell 15:00
 • 20.05 kell 19:00
 • 21.05 kell 19:00
 • 22.05 kell 19:00

Muusikal kestab 2,5 tundi koos vaheajaga.

Piletid

Muusikaline lavastus “Tuulte vallas”

„Inimene kui õppimisvõimeline olevus liigub tuntud minevikust tundmatusse tulevikku. Suudame minevikust kaasa võtta ainult selle osa, mis meile on tuntud, ülevaatlik, seletuse või nime saanud, läbipaistvaks ja omaseks muutunud. Nii elab minevik ehk ajalookogemus meis edasi: inimene vajab ajalugu ja arvatavasti inimene ongi ajalugu. Mida laitmatum on inimese side minevikuga, seda õppimisvõimelisem ta on.“ – president Lennart Meri, Viimsi valla aukodanik.

“Tuulte vallas” on ühe rändrahnude ja paese klindiastanguga väikesaartest ümbritsetud tuulise poolsaare lugu, mis kõneleb siinsete inimeste rõõmudest ning muredest muinasajast tänapäevani. Viimsi minevik on rikas ja põnev, kuid kui paljud seda teavad? Oleme kogunud lugusid Viimsi kaugemast ja lähemast ajaloost ning unustatud ning tuntud siinsetest inimestest. Laval on ajaloolised isikud koos tänaste noortega. Äratame ellu Pirita kloostri ja Viimsi mõisa hiilgeajad. Toome publiku ette Kirovi-aegse Punase kohviku ja legendaarse Viimsi varietee laulud ja tantsud ning lood paikkonna kirevast haridus- ja kultuurielust.

Laval kohtuvad endised ja praegused viimsilased. Neist paljusid ühendab 30-aastane Viimsi kooliteater, mis taaselustub korraks suures muusikalises lavastuses. Üles astuvad kunagised kooliteatri näitlejad, nüüdseks Eesti teatri- ja muusikamaailmas tuntud Hanna-Liina Võsa, Jüri Tiidus, Ingmar Jõela, Liisa Linhein, nendega liituvad Raivo Mets, Kelli Uustani, Gerli Padar ning noored tulevikustaarid Mari-Liisi laulustuudiost ja Ene Metsa tantsijad. Vanuselist tasakaalu hoiavad Viimsi päevakeskuse sõnakunstiringi väärikad daamid, Viimsi kooli vilistlaskoor, “Prangli Tuustid” ja Viimsi õpetajate segarahvatantsurühm. Lavale astub ligi 80 inimest.

Loo autor ja lavastaja on Külli Talmar, koreograafid Maido Saar, Ene Mets ja Ingmar Jõela, muusikakujundajad Mari-Liis Rahumets, Andrus Kalvet, ja Andreas Kalvet, kunstnik Kristel Värv-Lindström, helikunstnik Lauri Pihlak, valguskunstnik Maldar-Mikk Kuusk ning videokunstnik Emily Bruus. Lavastuse produtsent on Harri Ausmaa, projektijuhid Leelo Tiisvelt ja Merike Hindreus.

Meie lavastus loob tähendusi ja aitab mäletada, et siis edasi liikuda tundmatusse tulevikku, nagu ütles Lennart Meri.

Grupitellimuste puhul võtke ühendust saara.tall@viimsiartium.ee või tel 57833296

Täname

Viimsi vallavalitsus, Viimsi Artium, Eesti Kultuurkapital

Lavastuse kujunduse fotograaf Riho Sinisalu

Eelmüük kuni 11. märts

Piletihinnad:

15€ sooduspilet (õpilane, üliõpilane, õpetaja, pensionär, puudega inimene ja tema üks saatja)

25€ täispilet

50€ toetajapilet

Hinnad alates 11. märtsist

20€ sooduspilet (õpilane, üliõpilane, õpetaja, pensionär, puudega inimene ja tema üks saatja)

25€ täispilet

50€ toetajapilet

  Liitu uudiskirjaga

  Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

  Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.