en
OSTA PILET

Etendused:

  • 26.08 kell 22:00
Piletid

Kristjan Järvi ja Mick Pedaja kontsert “Põhjamaine palve”

Kristjan Järvi / Mick Pedaja
Nordic Prayer / Põhjamaine palve

“Julge ette kujutada. Usalda tundmatut. Lihtsus – ma olen ülal nagu allpool.” Kristjan Järvi
“Järgi oma hinge. See teab teed.” Mick Pedaja

Kontserdi muusikajuht ja dirigent: Kristjan Järvi
Esitajad:
Mick Pedaja (laul, kitarr)
Angeelia Pedaja (laul)
Kristjan Järvi Ensemble

Videokunstnik: Okeiko

Viimsi Artiumi suures saalis ühendavad oma loomingulised jõud põhjamaised loojad Kristjan Järvi ja Mick Pedaja. Muusikajuhi ja dirigendi Kristjan Järvi käe all viiakse publik muusikalisele teekonnale, milles segunevad Kristjan Järvi 2020. aastal ilmunud album “Nordic Escapes” ja Mick Pedaja sel kevadel ilmunud kogumik “Pray”.

Kristjan Järvi: „Nordic Escapes“ kõlab nagu soe, selge, läbipaistev loor – meskaliiniteekond, kus näeb nii virmalisi kui ka lühikesi ja värvikirevaid suvesid. „Diatoonilised sekventsid,“ ütleb Järvi tehniliselt. „Kangas, mis sädeleb värelusest: kullatolm, ehk isegi tähed. Eeterlik folkmuusika, mis elab oma tekstuurides. Mõnikord on need karmid, mõnikord siidised. Tuju pilt, ei must ega valge. „Nordic Escapes“, ütleb Kristjan Järvi, „kõlab nagu vihma viiskümmend varjundit …“

Mick Pedaja album “Pray” koondab muusiku viimase kolme aasta jooksul valminud loomingut. See on ühislooming, jagades au kõigile, kes on albumil kaasa teinud ning aidanud selle teekonnal teoks saada. “Kuulda saab trummipartiisid minu bändiliikmetelt Uku Kübaralt ja Aivar Survalt, abikaasa Angeelia Pedaja ingellikku häält, keelpillikvartett Preziosot. Samuti on panustanud erilise disainiga Angeelia ning helivõluga Kaur Kenk,” selgitas ta.

KRISTJAN JÄRVI 

Kristjan Järvi on maailmakuulsuse saavutanud dirigent, žanripiire ületav geniaalne artist, helilooja ja produtsent. Legendaarse dirigendidünastia liikmena on ta tuntud žanripiiride ületajana ja murdjana. Selline lähenemisviis võimaldab tal ühendada traditsioonilist nii modernse kui ka postmodernse helikeelega.

Järvi on vabamõtleja, keda kindlatesse raamidesse suruda ei ole võimalik. Tavapärased kategooriad teda ei köida, aga kirg ja sügavus on tema muusika tunnusmärgid.
Kristjan Järvi sündis Eestis, kuid emigreerus koos perega 80ndatel USAsse. Ta omandas hariduse New Yorgis ja sealt sai alguse ka tema rahvusvaheline dirigendikarjäär, mis praeguseks haarab kontserttegevust üle kogu maailma.

Loonud Tom Tykweri meeskonna ühe põhiliikmena muusikat paljudele filmidele ja telesarjadele (“Lola jooks“, “Parfüüm“, “Pilveatlas“, “Sense 8“, “Berliini Babülon“) ning pärast aastatepikkust koostööd selliste artistidega nagu Max Richter, MUM, Bryce Dessen, Hauschka ja Robot Koch, asutas Kristjan Järvi omaenda produktsioonifirma Sunbeam Productions, hakates selle raames andma ka filmimuusika kontserte, nagu “Berliini Babülon“ või “Waterworks“. 2020. aasta jaanuaris dirigeeris ta indie rock-bändi Bastille’ heategevuskontserti Hamburgi Elbphilharmonies. Koos oma orkestrite ja bändidega (Absolute Ensemble, Läänemere Filharmoonikud, Nordic Pulse Ensemble) on ta välja töötanud oma kordumatu heli. Tema ansamblite muusikud mängivad enamasti peast, juhindudes põhimõttest, et nii tunnetavad muusikud tõeliselt seda, mida mängivad.

Nordic Escapes album:

https://kristjanjaervi.lnk.to/NordicEscapes

Nebula Remix:

MICK PEDAJA

Mick Pedaja on muusik ja helilooja, kes kogub inspiratsiooni loodusest, muusikast, inimestest ja keskkonnast ning helidest enda ümber. Micku muusikat võib kirjeldada kui sukeldumist kosmose avarustesse kui ka täielikku kohalolusse planeedil Maa. Tema muusikat iseloomustab voolavus, orgaanilisus, kulgemine ja samas hetkes kohalolu. Mick loob nii elektroonilist kui akustilist muusikat.

Mick Pedaja alustas soolokarjääri 2014. aastal debüütalbumiga “Wake Up”. Tema esimene täispikk album “Hingake/Breathe” ilmus 2016. aastal ja pälvis 2017. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel parima alternatiiv/indie albumi auhinna.

2018. aasta detsembris ilmus Pedajal teine stuudioalbum “Avaimus”, mis keskendub meid ümbritsevale metsale ning keskkonnale.

Pedaja esimene kõrvalprojekt “Sumra” pärineb 2017. aasta kevadest ning see käivitati albumiga “Laniakea”. Sageli esineb ta laval koos oma muusikust naise Angeeliaga, kellega on samuti teostatud kõrvalprojekt nimega “Miang”. 2022. aasta kevadel andis Mick Pedaja välja albumi “Pray”, kuhu on koondatud tema viimase kolme aasta jooksul valminud looming. 

Lisaks on Mick  teinud muusikat mitmetele filmidele nagu “Skandinaavia vaikus”, “Talve” ja “Soo”.

Pray:

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.