en
OSTA PILET

Etendused:

  • 25.08 kell 19:00
Piletid

Race Horse Company „O´DD“ (Soome)

Kaasaegne tsirkus ja visuaalteater (Soome)

Autor, lavastaja, koreograaf: Rauli Dahlberg
Muusika ja helikujundus: Miro Mantere
Valguskujundus: Jere Mönkkönen
Koreograaf: Jarkko Mandelin
Kostüümikunstnik: Tiina Valve
Tehniline teostus: Eero Alava
Produtsent: Antti Suniala

Soome riikliku tsirkuseauhinnaga pärjatud Rauli Dahlbergi soololavastus „O’DD“ on inspireeritud ulmekirjandusest ja filmidest, eelkõige Stanley Kubricku ajatust meistriteosest „2001: Space Odyssey“. Dahlbergi lavastus kutsub vaatajaid audiovisuaalsele rännakule, mille teemaks on evolutsioon, inimkonna püüe lõpmatus universumis järjest uusi piire nihutada ja kõrguseid vallutada.

Batuudivirtuoos ja akrobaat Rauli Dahlberg ületab oma soololavastuses „O’DD“ gravitatsiooni ning füüsikaseadused, demonstreerides, et inimvõimetel pole piiri. Dahlberg kasutab lavastuses improvisatsiooniliselt erinevaid tavatuid rekvisiite. Koreograafia on valminud koostöös auhinnatud tantsija ja tantsulavastaja Jarkko Mandeliniga, kes ühendab oma loomingus võitluskunste ja nüüdistantsu.

„O’DD“ esietendus Espoo Linnateatris 2020. aastal ja on olnud juba mitmete rahvusvaheliste etenduskunstide festivalide programmis. 2021. aastal võitis „O’DD“ Sirkuksen Lumo auhinna, mis antakse Circusinfo Finlandi poolt välja parimale kaasaegse tsirkuse lavastusele.

50 minutit kestev etendus on suunatud nii teismelistele kui ka täiskasvanutele, keda paeluvad etenduskunstid, nüüdistsirkus, -muusika ja -tants.

Race Horse Company loodi 2008. aastal. Nende kaelamurdvate akrobaatiliste trikkide ja musta huumoriga pikitud originaalsed lavastused on rahvusvahelise kaasaegse tsirkuse maastikul omandanud kindla kvaliteedimärgi. Alates algusaastatest on Race Horse Company olnud orienteeritud eelkõige rahvusvahelisele auditooriumile ning on üks enim tuntud Soome etenduskunstide kompaniidest. 2016. aastal võitis Race Horse Company oma piireületava ja kompromissitu loomingu eest Soome riikliku tsirkuseauhinna (State´s Circus Award).

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.