en
OSTA PILET

Näitus:

  • 06.10.2022 - 03.11.2022

Viimsi Kunstikooli näitus: “Prangli plenäär”

Viimsi Kunstikooli galeriis avati 6. oktoobril vabaõhumaalide näitus “Prangli plenäär”. Kõik näituse tööd on valminud Prangli saarel ja näitus on osa Viimsi Kunstikooli 45. sünnipäevast. Näitusel on eksponeeritud kunstikooli õpilaste Amanda Johanna Sule, Elsa ja Marta Taurini, Kerttu-Liis Ojandu, Paula Silvia Cakstina, Nele Lainevoolu, Mirjam Metsaotsa, Kataleena Pappeli, Teresa Sirbi, Eldar Karini, Solveig Swea Krati, Iiris Voogi, Jade Toigeri, Kenneth Johannese ja Lakendra Kivisaare looming. Juhendajana olid saarel kaasas kunstnikud Eda Kommitz ja Anne Soop-Tohver. Plenäär ehk maalimine vabas õhus on üks Viimsi Kunstikooli suvel toimuvatest traditsioonidest.

Eda Kommitz kirjeldab toimunud praktikat:
Veetsime võimalikult palju aega õues joonistades, maalides ja tutvudes kohalike oludega. Meie fookus oli jäädvustada Prangli mitmekesist loodust. Lähedasteks motiivideks said taimed, puud, rannad, kanakasvatus, looduslik maagaasi leiukoht ja kirik koos surnuaiaga. Töövahenditena kasutasime kergeid kaasaskantavaid materjale nagu akvarellid, guaššvärvid, süsi, grafiit, sangviin ja tušš.

Võrreldes kunstniku stuudios toimuva tööga toob vabaõhumaal kunstnikule uued väljakutsed. Kunstnikul tuleb suhestuda ümbritsevate loodusjõududega ja uurida tähelepanelikult valgust ja varju. Looduses on kõik uus ja teisiti ning suure roheluse organiseerimine vajab harjutamist. Sellepärast on suvepraktika hariv ja vältimatu osa õppetööst.

Teie ees on eksponeeritud sellel suvel valminud õpilaste tööd. Näitus jääb avatuks kuni 3. november ja sissepääs on tasuta.

Viimsi Kunstikooli galerii 1. korrus
SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi ARTIUM
Randvere tee 20, Viimsi vald, Harju maakond

    Liitu uudiskirjaga

    Liitu Viimsi Artiumi uudiskirjaga ja ole kursis meil toimuvate kultuurisündmustega!

    Uudiskirja saajale eksklusiivsed sooduspakkumised.