Aivar Simmermann, psühhodraama koolitaja TEP ja luguteatri lavastaja
Helar Peterson, psühhoterapeut
Katrin Laansalu, näitleja ja sotsiaaltöötaja
Jaan Väärt, kogemusnõustaja
Uku Presmann, kriisitöötaja
Eve Arm, kitarr
Eesti Luguteater, OÜ Vaimunälg, MTÜ Ajumängud
Erakordne lavastus, kus võid soovi korral näha ka enda räägitud lugu professionaalsete näitlejate esituses ja kuulda sellele psühholoogi kommentaare. Mõtlemapanevad hetked, mis põhinevad lugudel meist endist ja elust enesest. Võid jälgida etendust või ka lugusid pakkuda – kuidas parasjagu tunne on.
Avastuslik, silmiavav, hingeminev.
Kommentaarid Tallinna lavastust külastanud Mustamäe Gümnaasiumilt: „Naer tõesti lõôgastas ja vôttis pinged raske teema ootuses maha.Vãga põnev, et õhtu sisaldas kuulamist, vaatamist, kaasa môtlemist ja kaasa rããkimist. See oli väga sidus.”
Saksa Gümnaasiumilt: “Meie õpilased jagasid oma väga isiklikke lugusid, mille näitlejad laval kohe etüüdiks vormisid ning esitasid. Saalis, kus oli väljas ka vaimse tervisega kimpus olevate inimeste maalid, tekkis mõnus sünergia, lavastatud olukordi arutati ka võhivõõra naabriga.”
Etendust täiendab näitus “Kuidas kunst saab aidata? Eriliste inimeste maalid ja lood”.
See pole lihtsalt näitus, vaid sotsiaalne projekt. Toome publiku ette vaimsed probleemid, mis puudutavad suuremal või vähemal määral kõiki meid. Kui paljud meist saaks öelda, et nad pole kunagi olnud depressioonis või mõelnud elust lahkumise peale. Tavaliselt läheb see üle, võib-olla võetakse veidi rohtu või käiakse psühhoterapeudi juures. Aga kogenud sarnaseid probleeme oleme me paljud. Nii et see näitus on meist kõigist, ainult veidi utreeritumal kujul. Ilmselgelt nende maalide loojad on rohkem hädas iseendaga kui maalide vaatajad. Kust aga läheb piir ja millal ta läheb? Kas keegi meist võib olla järgmine, kes astub üle selle piiri? Ja äkki alustaks kunstiteraapiaga enne kui hilja?
Tulge ja vaadake, kas tunnete nendes maalides või juurdelisatud lugudes ära veidi iseennast. Maalid MTÜ Amanita kogust ja erakogudest